• بله
لوگوی اوقاف

آخرین اخبار

بيشتر

چهارشنبه9اسفند1402

14:58

144

حرم مطهر آستان امامزادگان عینعلی و زینعلی(ع) با حضور سرلشکر صفوی افتتاح شد

حرم مطهر آستان امامزادگان عینعلی و زینعلی (ع) در ۱۸۰۰ متر مربع با حضور سرلشکر صفوی، علی اکبر صالحی و جمعی از خیرین افتتاح شد.

حرم مطهر آستان امامزادگان عینعلی و زینعلی (ع) در ۱۸۰۰ متر مربع با حضور سرلشکر صفوی، علی اکبر صالحی و جمعی از خیرین افتتاح شد.

صحن جدید آستان امامزادگان عینعلی و زینعلی (ع) صبح امروز - چهارشنبه ۹ اسفندماه - با حضور سرلشکر پاسدار سید یحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا ، سردار اسکندر مومنی دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر، سید محمد پولادگر سرپرست کاروان پارالمپیک و سایر شخصیت های لشکری و کشوری افتتاح شد.

این صحن جدید که به همت خیرین در ۱۸۰۰ متر مربع ساخته شده شامل گنبد، گلدسته ها، شبستان خواهران و برادران و تربت خانه است.
سرلشکر پاسدار سید یحیی رحیم صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در ادامه این مراسم گفت: امروز در جلسه پایانی هیات امنای امامزادگان عینعلی و زینعلی(ع) صحن جدید این حرم افتتاح شد؛ این امامزاده طی ۱۲ سال گذشته موفق شده یکی از تدابیر رهبر معظم انقلاب اسلامی که فرمودند امامزادگان قطب فرهنگی کشور شوند را تا حدودی محقق کند.

وی با بیان اینکه در حال ارتقای این امامزادگان به قطب فرهنگی، اجتماعی و خدماتی برای عموم مردم هستیم، افزود: این امامزاده از فضایی حدود ۲ هزار متر مربع سازه به حدود ۱۲ هزار متر مربع سازه مهندسی رسیده است لذا با توجه‌ به فضایی که دارد توانسته مراکز دارالقرآن، مشاوره خانواده، آموزش علمی کاربردی، شورای حل اختلاف را تاسیس کند به نحوی که در رابطه با مرکز حل اختلاف روزانه ۲۰ تا ۳۰ نفر مراجعه می کنند و این باعث شده ۸۰ درصد افراد دارای اختلاف به صلح و سازش برسند.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا ادامه داد: همچنین در این امامزاده سلامتکده طب سنتی فعالیت‌ دارد که ۱۵ پزشک در این‌ مرکز طبابت می کنند و این باعث شده امسال ۱۲ هزار نفر به این مرکز درمانی مراجعه کنند؛ البته امید است طی۳ تا ۵ سال آینده هم ‌توسعه کارهای فرهنگی و خدمات اجتماعی و هم ‌توسعه عمرانی و فیزیکی را تکمیل کنیم.

سرلشکر رحیم صفوی تصریح کرد: بیشترین کمک ها برای توسعه و تکمیل این امامزاده را خیرین داشتند به عنوان مثال ضریح موجود طی دو سال آینده دو برابر خواهد شد که کار ساخت آن توسط یکی از خیرین در اصفهان در حال انجام است؛ همچنین در این امامزاده، باشگاه ورزشی با مجوز و تجهیزات لازم برای استفاده جوانان احداث شده است که تاکنون توانستند مقامات کشوری و بین‌المللی متعددی هم کسب کنند.

وی با بیان اینکه هدف ما ساختن نسل جوان است، ادامه داد: مراجعه به این امامزاده در شب های لیالی قدر تا ۵ هزار نفر می رسد؛ این امامزاده از نسل امام سجاد (ع) است لذا امید است مکانی برای ارتباط جوانان با خدا و اهل بیت علیهم السلام شود.

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر

آخرین اخبار

بيشتر

اخبار

بيشتر

پیوندها

بيشتر
  • تعداد بازديد اين صفحه: 146984
  • تعداد بازديد اين صفحه در امروز: 293
  • تعداد کل بازديد کنندگان سايت: 8087542
  • تعداد کل بازديد کنندگان سایت در امروز : 6845