اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

پایگاه جامع امامزادگان و بقاع متبرکه

کمک های نقدی

میز خدمت

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

همزمان با شروع ماه رمضان در آستان مقدس امامزاده صالح(ع) اتفاق افتاد:  تهیه و توزیع ۱۱۰۰ بسته کمک معیشتی برای نیازمندان

همزمان با شروع ماه رمضان در آستان مقدس امامزاده صالح(ع) اتفاق افتاد:  تهیه و توزیع ۱۱۰۰ بسته کمک معیشتی برای نیازمندان

در اولین روز از ماه مهمانی خدا، آستان مقدس امامزاده صالح(ع) با کمک خیرین اقدام به آماده سازی و توزیع یک هزار و ۱۰۰ بسته کمک معیشتی به نیازمندان کرد.

 چهارشنبه 25 فروردین 1400   31  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان تهران ، حجت الاسلام احسان بی آزار تهرانی مدیر آستان مقدس امامزاده صالح(ع) با اعلام این خبر گفت: « در هفدهمین دوره از اجرای طرح کمک های مومنانه با کمک خیرین تعداد ۱۱۰۰ بسته کمک معیشتی به ارزش تقریبی هر بسته 400 هزار تومان شامل: برنج، روغن، قند، ماکارانی، رب و حبوبات تهیه شده است که 300 بسته به خانواده های تحت حمایت آستان مقدس امامزاده صالح(ع) و بقیه ارزاق با کمک معتمدین محلی، هیئات و گروه های جهادی به محقین آبرومند شناسایی شده در سراسر کشور اهداء می شود. البته علاوه بر این بسته ها حدود 250 سبد کالا که گوشت قرمز هم داشت با کمک گروه جهادی حضرت رقیه(س) تهیه وبه خانواده های کم بضاعت تقدیم شد.»
مدیر آستان مقدس امامزاده صالح(ع) اشاره ای هم به دیگر اقدامات این آستان مقدس در طول 8 ماه گذشته کرد و اظهار داشت: « علاوه بر بسته های معیشتی کمک هایی در راستای تهیه داروهای کمیاب به بیماران نیازمند را داشتیم، تهیه و توزیع انسولین به بیماران در دوره ای که انسولین کمیاب بود، در بحث مسکن، بحث اسکان و اجاره بها یا رهن خانه و خرید خانه را با کمک بانیان داشتیم. تهیه جهیزیه و کمک هزینه تحصیل هم از دیگر کارهایی است که با حمایت مردم و خیرین انجام دادیم.» ساماندهی دستفروشان حرم هم از جمله اقداماتی است که به همت مسئولان آستان مقدس امامزاده صالح(ع) صورت گرفته است. حجت الاسلام بی آزار تهرانی در ادامه گفت: « با کمک مردم به زیست بوم امامزاده ورود کردیم حدود 700 معتاد متجاهر شناسایی و در کمپ های ترک اعتیاد بستری شدند. برای عبور و مرور زائران و مردم، دستفروشان اطراف صحن مقدس امامزاده صالح(ع) را ساماندهی کردیم و با مکاتباتی که داشتیم پایانه اتوبوسها از نزدیکی حرم به محلی دیگر منتقل می شود.» مدیر آستان مقدس امامزاده صالح(ع) در پایان درباره برگزاری ویژه برنامه های این امامزاده در ایام ماه رمضان اظهار داشت: «2 برنامه زنده در این ایام از این آستان بر روی آنتن سیما می رود. اجرای کرسی تلاوت قرآن از شبکه 5 که هر روز ظهر به مدت یک ساعت پخش می شود و برنامه شب های مناجات خوانی با نوای حاج محمدرضا طاهری از ساعت 2 تا 3 نیمه شب اجرا می شود. ماه برکت هم از جمله برنامه های تولیدی است که با حضور حجت الاسلام دانشمند و یکی از پزشکان حاذق با عنوان رزق رمضان و دیدگاه پزشکی ایرانی و اسلامی برگزار می شود. اگر چه به دلیل شیوع کرونا تربت خانه بسته است اما صحن حرم هر روز تا 6 عصر باز است و سعی می کنیم با ضدعفونی روزانه و توجه به رعایت پروتکل های بهداشتی توسط زائران از این فضای معنوی استفاده کرد.» وی افزود: « طرح نوربین هم از جمله طرح هایی است که به صورت پایلوت برای اولین بار در کشور توسط این امامزاده انجام می شود به این صورت که ضریح شبیه سازی شده و کارت خوان و جای پول بر این ضریح تعبیه شده است تا افرادی که از راه دور برای زیارت و اهداء نذورات به این امامزاده مراجعه می کنند مشکلی نداشته باشند.
 
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار