اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

پایگاه جامع امامزادگان و بقاع متبرکه

کمک های نقدی

میز خدمت

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

سازمان اوقاف در ایام‌ کرونا بیش از ۶ میلیون ماسک تولید و توزیع کرد

سازمان اوقاف در ایام‌ کرونا بیش از ۶ میلیون ماسک تولید و توزیع کرد

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه این سازمان در دوران شیوع کرونا از تمام ظرفیت خود برای خدمت به مردم بهره گرفته است، گفت: از زمان آغاز شیوع ویروس کرونا تا پایان فروردین سال جاری، این سازمان توانست ۶میلیون و ۸۴۶هزار و ۵۷۰ عدد ماسک، بیش از ۲۱هزار دست لباس گان، یک میلیون و ۴۳۲ هزار و ۷۳۰ لیتر مواد ضدعفونی‌کننده و نزدیک به نود و ۴۰۰۰ بسته مواد غذایی در بین مردم کشورمان توزیع کند، البته این خدمات همچنان در تمام اقصی نقاط کشور ادامه دارد.

 دوشنبه 29 اردیبهشت 1399   186  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف وامورخیریه استان تهران به نقل از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،حجت‌الاسلام والمسلمین سید مهدی خاموشی در راستای اقدامات این سازمان در ایام شیوع ویروس کرونا و مقابله با این بحران گفت: در این ایام از ظرفیت بقاع‌متبرکه بهره بردیم و خوشبختانه در ۲۱۷ بقعه کارگاه تولید ماسک و گان راه‌اندازی شد که تا پایان فروردین ماه سال جاری توانستیم ۶میلیون و ۸۴۶هزار و ۵۷۰ عدد ماسک تولید و در بین ۵میلیون و ۶۴۰هزار و ۴۷۰ نفر از مردم عزیز کشورمان توزیع کنیم.

وی ادامه داد: در این بین باتوجه به ظرفیت کارگاه‌های راه‌اندازی شده، امکان اهدا ماسک به تعداد یک میلیون و ۲۰۶ هزار و صد عدد به بیمارستان‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی نیز فراهم شد.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه همچنین از تولید بیش از ۲۱ هزار و ۳۴۰ دست لباس گان در دوران شیوع ویروس کرونا خبر داد و گفت: علاوه بر تهیه اقلام بهداشتی در تامین مواد غذایی هم این سازمان تلاش‌های بسیاری داشته است. در ایام کرونا بیش از ۲۴۳هزار و ۵۷۰ پرس غذای گرم در بیمارستان‌ها و نقاهتگاه‌ها و همچنین نزدیک به ۳۱۲ هزار و ۵۱۶ نوبت میان‌وعده نیز در بیمارستان‌ها و نقاهتگاه‌ها توزیع کرده‌ایم.

وی افزود: درباره بیمارستان‌ها و نقاهتگاه‌ها علاوه بر ماسک، دستکش، گان و غذا بیش از ۶۲۸۰ تخته پتو، ملحفه و ... ارسال شده است.

نماینده ولی‌فقیه در سازمان اوقاف و امور خیریه یادآور شد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا اواخر فروردین سال جاری یک میلیون و ۴۳۲ هزار و ۷۳۰ لیتر مواد ضدعفونی‌کننده اعم از وایتکس، الکل و.... را هم در بین مردم توزیع و در همین ایام بالغ بر ۱۱ هزار و ۲۶۰ نوبت نیز اقدام به ضدعفونی بقاع‌ متبرکه و محیط پیرامون آنها را داشته‌ایم.

خاموشی ادامه داد: در تولید اقلام بهداشتی ۹۰۳ دستگاه چرخ خیاطی و در امر توزیع و خدمات‌رسانی ۳۷۲ گروه جهادی اعم از مبلغین بومی، خدام ثابت و افتخاری درگیر خدمت به مردم بودند.

وی تصریح کرد: در مجموع دوماه (اسفند ۹۸ و فروردین ۹۹) مجموعا ۲۰۱ هزار و ۷۴۵ بسته بهداشتی اعم از شوینده، مواد ضدعفونی‌کننده، ماسک، دستکش و... توزیع شده است، ضمن اینکه به دلیل شرایط اقتصادی نامساعدی که برای برخی از مردم به وجود آمد اقدام به تهیه سبد مواد غذایی کرده که در این بخش هم ۹۳هزار و ۲۷۶ بسته شامل برنج، گوشت، ماکارونی، حبوبات و.... بین جامعه هدف توزیع شده است.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در پایان گفت: مواردی همچون انتصاب امین برای موقوفات، ساماندهی موقوفات و رقبات و ارتقای بهره‌وری اقتصادی آنها، حمایت ویژه از فعالیت‌های دانش‌بنیان، راه‌اندازی شوراهای خیریه در سراسر کشور و ارائه خدمات اجتماعی و فرهنگی توسط بقاع متبرکه از جمله مهمترین برنامه‌های سازمان اوقاف و امور خیریه در سال جاری محسوب می‌شود.

انتهای پیام
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار