• امروز یک شنبه هجدهم خرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

 فراخوان مسابقه ارسال تصاویر از مسابقات بین المللی قرآن کریم از سال 1360   تا کنون

شماره حساب  آزادی زندانیان غیر عمد

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

۱.۴ میلیارد تومان از موقوفات تهرانی‌ها برای مبارزه با کرونا اختصاص یافت

۱.۴ میلیارد تومان از موقوفات تهرانی‌ها برای مبارزه با کرونا اختصاص یافت

معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف وامورخیریه استان تهران با اشاره به ضدعفونی معابر و تهیه ماسک و لباس کادر درمانی به منظور جلوگیری از شیوع کرونا، از تخصیص ۱.۴ میلیارد تومان از موقوفات مردمی برای مبارزه با این ویروس خبر داد.

 چهارشنبه 6 فروردین 1399   43  0      به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف وامورخیریه استان تهران ،حجت‌الاسلام سیدهاشم حسینی معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران با اشاره به تلاش شبانه‌روزی خادمان بقاع متبرکه برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، اظهار داشت: پس از شیوع کرونا در کشور به دستور وزارت بهداشت تمامی بقاع متبرکه استان تهران تعطیل شد، اما خادمان این بقاع دست از فعالیت برنداشته و برای مهار کرونا برنامه‌ریزی کردند.

وی به ضدعفونی معابر توسط گروه‌های جهادی و خادمان بقاع متبرکه اشاره کرد و افزود: در کنار ضدعفونی مکان‌های عمومی و خیابان‌های مختلف سطح شهر، برخی از امامزادگان استان تهران به کارگاه تولید لباس‌های پرستاران و ماسک‌ها مورد نیاز تبدیل شده است.

حجت‌الاسلام حسینی با بیان اینکه تاکنون ۱۰۰ هزار ماسک تهیه و توزیع شده است، خاطر نشان کرد: با توجه به نیاز روز افزون برای تهیه لباس‌های بیمارستانی، هم‌اکنون خیران و افراد توانمند در این حوزه اقدام به تولید و دوخت لباس‌‌های مورد نیاز پرستاران و کادر درمانی کرده‌اند.

وی با اشاره به کمک‌رسانی به افرادی که با شیوع کرونا در تأمین معیشت زندگی دچار مشکل شدند، خاطر نشان کرد: با کمک‌های مردمی و واقفان خیراندیش بسته‌های معیشتی و ارزاق نیز تهیه و در بین افراد نیازمند توزیع شده است.

معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف استان تهران از اختصاص یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان از موقوفات برای امدادرسانی به نیازمندان و برنامه‌های این اداره برای مهار کرونا خبر داد و گفت: با کمک‌های افراد خیراندیش و خیران این مبلغ برای تأمین هزینه‌های ارزاق و بسته‌های معیشتی و همچنین مبارزه با کرونا اختصاص یافت. البته خدمات و فعالیت‌هایی که گروه‌های جهادی برای ضدعفونی معابر و مبارزه با کرونا انجام می‌دهند، در این بخش محاسبه نشده است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار