اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

پایگاه جامع امامزادگان و بقاع متبرکه

کمک های نقدی

میز خدمت

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

مردم هشدارهای بهداشتی را جدی بگیرند/ توسل به ائمه اطهار را با زیارت از راه دور انجام دهیم

مردم هشدارهای بهداشتی را جدی بگیرند/ توسل به ائمه اطهار را با زیارت از راه دور انجام دهیم

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، توجه به هشدارهای بهداشتی را بسیار ضروری خواند و به مردم توصیه کرد به ائمه اطهار علیهم‌السلام از طریق زیارت از راه دور متوسل شوند.

 دوشنبه 26 اسفند 1398   184  0      

آیت‌الله سید احمد حسینی خراسانی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در گفتگویی اختصاصی با روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا در جامعه مردم حتماً توصیه‌های پزشکی را جدی بگیرند و مانع گسترش این بیماری در جامعه شوند.

وی افزود: همان‌گونه که بزرگان دین تأکیددارند، نباید از این مهم غفلت کنیم و باید به هشدارها و تذکرهای که از سوی وزارت بهداشت اعلام می‌شود، عمل کنیم زیرا انجام این توصیه‌ها بسیار ضروری است. مردم در این روزها نباید به همدیگر دست بدهند یا روبوسی کنند تا محیط زندگی همه سالم بماند.

نماینده مردم استان خراسان رضوی در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به برخی توصیه‌های معنوی، تصریح کرد: از نظر معنوی رهبر معظم انقلاب، مراجع تقلید و علما توصیه‌هایی داشتند که از جمله آن‌ها قرائت دعای هفتم صحیفه سجادیه است، امیدواریم همه مؤمنان این دعای هفتم را قرائت کنند، این دعاها و نیایش‌ها به انسان اطمینان قلبی و آرامش روحی و روانی می‌دهد و باعث تسکین خاطر انسان می‌شود.

وی یادآور شد: البته حفظ نکات بهداشتی و رعایت هشدارهای داده شده بسیار مهم است، اما از سوی دیگر نباید در میان مردم استرس و وحشت ایجاد کرد که خود این موضوع آسیب‌زا است و سبب ضعیف شدن سیستم دفاعی افراد می‌شود و ممکن است نتوانند در برابر بیماری مقاومت کنند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: متأسفانه برخی با اخبار جعلی در شبکه‌های اجتماعی به دنبال ایجاد رعب و وحشت در میان مردم هستند، خود این کار آسیب‌زا است، در حالی که افزون بر رعایت موارد اعلام شده باید برای آرامش روحی مردم به درگاه الهی پناه ببریم و از حضرت حق بخواهیم که به ما آرامش روحی عنایت فرماید.

وی تأکید کرد: آن‌گونه که در آیات و روایات بیان شده است، یکی از حکمت‌ها و فلسفه‌های این‌گونه بیماری‌ها و بلایا، این است که مردم بیشتر به خود بیایند و به درگاه پروردگار پناه ببرند و استغفار کنند، ماه رجب هم ماه استغفار است و درمان بیشتر دردها در همین ماه است.

آیت‌الله حسینی خراسانی افزود: همان‌گونه که رهبر معظم انقلاب اسلامی در فرمایشات خود بیان فرمودند، ما این بیماری را کوچک نمی‌دانیم؛ اما از سوی دیگر هم نباید آن را بزرگ جلوه بدهیم. کوچک نمی‌دانیم یعنی به دستورات و توصیه‌های که داده شده توجه و رعایت آن را ضروری می‌دانیم از سوی دیگر هم به‌قدری بزرگ جلوه نمی‌دهیم که ترس و وحشت در میان مردم ایجاد شود.

وی ادامه داد: گاهی در شبکه‌های اجتماعی شاهد این هستیم که برخی از مردم این بیماری را به شوخی و مزاح گرفته‌اند و بسیار جدی رفتار نمی‌کنند، البته بیان برخی مزاح‌ها و شوخی‌ها برای تلطیف روحیه مردم خوب است، اما نباید این‌گونه شوخی‌ها و مزاح ها سبب بی‌اهمیت کردن مردم به رعایت مسائل بهداشتی شود و شاهد گرفتاری برخی از مردم در این خصوص باشیم.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تأکید کرد: با توجه به اینکه در این روزها امکان حضور مردم در اماکن زیارتی و مقدس وجود ندارد و مردم عزیز نمی‌توانند به زیارت امامزادگان و مزار شریف ائمه اطهار علیهم‌السلام مشرف شوند، توصیه می‌شود که زیارت از راه دور را در دستور کار قرار دهند و با توسل به ائمه اطهار علیهم‌السلام از آن‌ها استمداد بطلبند و یقین بدانند که معصومان علیهم‌السلام عنایت ویژه‌ای خواهند کرد و دعاهای مردم برآورده خواهد شد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار