• امروز یک شنبه ششم مهر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

پایگاه جامع امامزادگان و بقاع متبرکه

کمک های نقدی

میز خدمت

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

گزارشی از پذیرایی ادارات اوقاف استان تهران از عزاداران سپهبد «حاج قاسم سلیمانی» و همرزمان شهیدش

گزارشی از پذیرایی ادارات اوقاف استان تهران از عزاداران سپهبد «حاج قاسم سلیمانی» و همرزمان شهیدش

ادارات اوقاف استان تهران با برپایی موکب از عزاداران سپهبد «حاج قاسم سلیمانی» و یاران شهیدش پذیرایی کردند.

 سه شنبه 17 دی 1398   75  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف وامورخیریه استان تهران  به دنبال انتشار خبر شهادت سپهبد «حاج قاسم سلیمانی»، موکب هایی از سوی ادارات اوقاف استان تهران به منظور پذیرایی از عزاداران این سردار رشید اسلام راه اندازی شد.

حجت الاسلام محمدامین رایمند، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه غرب تهران ضمن تسلیت به مناسبت شهادت سپهبد شهید سردار حاج قاسم سلیمانی و همراهان وی در جریان حمله هوایی آمریکایی ها در بغداد، اظهار کرد: با توجه به پیش بینی حضور گسترده مردم در مراسم تشییع پیکر مطهر شهید حاج قاسم سلیمانی و همرزمانش در تهران اداره اوقاف و امور خیریه غرب تهران از روز یکشنبه ۱۵ دی ماه، اقدام به راه اندازی دو موکب یکی در خیابان روانمهر و دیگری در خیابان انقلاب (خیابان دوازده فروردین) کرد.

وی با بیان اینکه هدف از راه اندازی موکب ها این بود تا از عزاداران سپهبد حاج قاسم سلیمانی پذیرایی شایسته‌ای به عمل آید، عنوان کرد: موکب اداره اوقاف غرب تهران از بامداد روز دوشنبه ۱۶ دی ماه از شرکت کنندگان در مراسم با چای و عدسی پذیرایی کرد و مقرر شده است این موکب ها به مدت سه روز دایر باشد.

رایمند افزود: همچنین برای میزبانی از عزادارانی که از استان ها و شهرستان های مختلف از سراسر کشور در این مراسم حضور پیدا کردند، بقعه شيخ عبدالله طرشتی در نظر گرفته شده بود و تاکنون بیش از ۵۰ نفر در این مرکز پذیرایی و اسکان داده شده اند.

اداره اوقاف و امور خیریه شمال غرب تهران نیز به همراه ملت شریف تهران برای انجام وظیفه و ادای احترام به شهدای مقاومت دو موکب در مسیر عزاداران برپا کرد.

سیدنصرت الله رستمی، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شمال غرب تهران با اعلام این خبر و با بیان این‌که امنیت کشور مدیون خون شهدایی چون سپهبد حاج قاسم سلیمانی است، اظهار کرد: این موکب ها یکی در میدان انقلاب، مقابل مسجد امام سجاد و دیگری تقاطع یادگار امام خمینی(ره)، کنار مرقد شهدای گمنام برپا شد تا از عزاداران پذیرایی به عمل آید.

وی اظهار کرد: برای اسکان و پذیرایی از مسافران عزاداری که از نقاط مختلف کشور در این مراسم حضور می یافتند نیز تمهیداتی در نظر گرفته شده بود و با مساجدی که در منطقه شمال غرب قرار داشتند همانند مسجد نظام مافی، از روز یکشنبه ۱۵ دی ماه هماهنگی های لازم انجام شده بود. موکب ها پس از انجام مراسم با توجه به اینکه در مسیر تردد قرار داشت جمع آوری شد.

سید داوود نوابی، مسئول فرهنگی اداره اوقاف و امور خیریه شرق و جنوب تهران نیز از برپایی دو موکب در مسیر عزاداران سردار دلها، سپهبد «حاج قاسم سلیمانی» و همرزمان شهیدش خبر داد و گفت: ایستگاه اول واقع در نبش خیابان رودکی بود که در این مرکز علاوه بر پذیرایی، کارگاه کودک نیز با محوریت نقاشی و سرگرمی ویژه کودکان دایر شده بود و ایستگاه دوم در خیابان خوش قرار داشت.

وی تصریح کرد: دیدار با خانواده شهدا توسط رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شرق و جنوب تهران، سیاه پوش کردن بقاع متبرکه منطقه، راه اندازی ایستگاه های صلواتی و ختم قرآن از دیگر برنامه هایی بوده که به منظور گرامیداشت این ایام در دستور کار اداره اوقاف ناحیه ۳ قرار داشته است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار