• امروز دوشنبه بیستم مرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

پایگاه جامع امامزادگان و بقاع متبرکه

کمک های نقدی

میز خدمت

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

اعزام زائران اولی به مشهد در قالب « طرح زائران رضوی »

اعزام زائران اولی به مشهد در قالب « طرح زائران رضوی »

معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران گفت: طرح زائران رضوی هرساله براساس نیات واقفین اجرا می‌شود که به موجب آن افراد یا خانواده‌هایی که تا به حال به زیارت امام رضا(ع) مشرف نشدند یا حداقل 15سال پیش موفق به زیارت شدند به این سفر معنوی اعزام می‌شوند.

 یک شنبه 3 آذر 1398   72  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف وامورخیریه استان تهران ، حجت‌الاسلام سید هاشم حسینی المدنی، معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران، در خصوص طرح «اعزام زائران رضوی» گفت: این طرح برای زائرانی که تا به حال به زیارت آستان مقدس امام رضا(ع) نرفته‌اند یا دست کم 15 سال از آخرین سفر آنها گذشته است در نظر گرفته شده است.
وی در مورد نحوه انتخاب افراد یا خانوارها برای اعزام به مشهد مقدس خاطرنشان کرد: براساس ابلاغی که به ادارات استان تهران شده این ادارات موظف هستند براساس نظر معتمدین محل اعم از امام جماعت، کمیته امداد، هیات امنا بقاع متبرکه، بهزیستی و ... افرادی را که صلاحیت موردنظر را دارند به مجموعه اوقاف معرفی کنند.
معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران تصریح کرد: این طرح از محل نیات واقفین اجرایی می‌شود که بسیاری از این واقفین در حال حاضر در قید حیات نیستند و از محل نیات آنها این طرح انجام می‌شود.
حجت‌الاسلام حسینی المدنی در مورد زمان اعزام زائران نیز یادآور شد: زائران عزیز آستان رضوی فردا همزمان با 3آذرماه اعزام خواهند شد و پایان این سفر 5 روزه در روز پنج‌شنبه 7آذرماه خواهد بود.
وی در خصوص تعداد، چگونگی اعزام و محل استقرار زائران نیز افزود: تعداد زائران در این دوره 85نفر خواهد بود که زائران گرامی با قطارهای با کیفیت به این سفر زیارتی اعزام و در شهر مقدس مشهد نیز در هتلی با امکانات بالا مستقر خواهند شد.
معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران در پایان اضافه کرد: در این سفر 5روزه برنامه‌های فرهنگی اعم از مسابقات مذهبی_فرهنگی، همایش و برنامه زیارتی تعبیه شده است. همچنین زائران محترم یک وعده غذایی نیز میهمان سفره حضرت رضا(ع) خواهند بود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار