• امروز چهارشنبه چهاردهم خرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

 فراخوان مسابقه ارسال تصاویر از مسابقات بین المللی قرآن کریم از سال 1360   تا کنون

شماره حساب  آزادی زندانیان غیر عمد

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

از نیات واقفین برای کاهش آسیب های امروز جامعه کمک می گیریم

از نیات واقفین برای کاهش آسیب های امروز جامعه کمک می گیریم

مدیر کل امور اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه در همایش یاوران وقف با اشاره به برنامه های این سازمان در جهت حرکت به سمت وقف های جدید بر اجرای نیات واقفین در رفع نیازهای امروز جامعه تاکید کرد و گفت: جامعه امروز به سمت مدرنیته حرکت می کند و تلاش می کنیم وقف های جدید را به سمت علوم دانش بنیان سوق دهیم.

 دوشنبه 13 آبان 1398   63  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران، رضا معممی مقدم مدیر کل امور اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه در همایش وقف که در روزهای آخر دهه وقف در امام زاده سید ناصرالدین(ع) با حضور جمعی از مسئولان برگزار شد با بیان اینکه در منظومه تفکر شیعه، انسان مطلوب انسانی است که با اخلاق باشد، گفت: یاوران وقف باید در عرصه وقف با ایجاد دغدغه های جدید زمینه گفتمان وقفی و ارائه راهکار را فراهم کنند. این اقدام با تشکیل اتحادیه واقفین بهتر صورت می گیرد.
وی در ادامه با اشاره به اینکه در گذشته از وقف برای ساخت مسجد، مکتب و حمام استفاده می شد، افزود: انسان اشرف مخلوقات است و ما ضمن احترام برای مزین کردن اماکن مقدس که نماد باور مومنان است امروزه سعی می کنیم درآمد های موقوفات و اماکن متبرکه را خرج انسان ها کرده و در جهت تقویت علوم دانش بنیان صرف کنیم. معممی مقدم با تاکید بر اینکه آسیب های اجتماعی در جامعه رو به افزایش است اظهار داشت: به دنبال تامین تغذیه برای کودکانی و مادران بارداری که از سوء تغذیه رنج می برند هستیم زیرا کودکی که از اینگونه مادر متولد شود تا پایان عمر بیمار است و با هزینه های درمانی سنگینی روبرو خواهد بود. بنابر این از محل نیات واقفین برای اینگونه خانواده های تهیه و توزیع بسته های غذایی را در دستور کار خود داریم.
مدیر کل امور اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه در پایان سخنانش به حمایت از خانواده های زندانیان جرائم غیرعمد اشاره کرد و گفت: به دنبال این هستیم با داوری و ریش سفیدی اختلافات این خانواده ها را حل کرده و صلح و آشتی را گسترش دهیم.
گسترش فرهنگ قرآنی و احیای حوزه علمیه از اهداف امامزاده سید ناصرالدین(ع)
در پایان این همایش حجت الاسلام نامجو مدیر آستان مقدس امامزاده سید ناصرالدین(ع) گزارشی از درآمدها و هزینه کرده های این امامزاده در هفت ماه نخست سال نمود و اظهار داشت: درآمد امامزاده از فروردین 98 تا مهرماه حدود 160 میلیون تومان بود که نسبت به سال گذشته افزایش داشته است. درآمدی که از نذورات مردم و کمک های واقفین به این آستان شده است بخشی برای هزینه های عمرانی و هزینه های جاری آستان متبرکه صرف شده است و بخشی هم برای کمک به خانواده های نیازمند هزینه شده است. وی در ادامه به اجرای برنامه های مختلف در اعیاد و مناسبت ها در این آستان مقدس اشاره نمود و گفت: چندی پیش همزمان با سالروز ازدواج امام علی(ع) و حضرت فاطمه(س) در این آستان مقدس زمینه جشن ازدواج ساده و سبک اسلامی 6 زوج سید و سیده را فراهم کردیم. همچنین همزمان با میلاد رسول اکرم(ص) با راه اندازی کلاس های آموزش خانواده و سبک زندگی به مدت 3 ماه آموزش خانواده ها را در این آستان برگزار خواهیم کرد. برگزاری گفتمان انقلاب با حضور شخصیت های معتبر هم از برنامه های آتی این آستان است که به زودی اجرا می شود.
نامجو در پایان احیای کرسی تلاوت و گسترش فرهنگ قرآنی را از برنامه های اصلی امام زاده سید ناصرالدین(ع) دانست و افزود: تا کنون 6 کرسی تلاوت برگزار شده است و جلسات قرآنی متعددی را با حضور قاریان بین المللی برگزار خواهیم کرد.

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار