• امروز شنبه سوم اسفند 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

 فراخوان مسابقه ارسال تصاویر از مسابقات بین المللی قرآن کریم از سال 1360   تا کنون

شماره حساب  آزادی زندانیان غیر عمد

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

با حضور جمعی ار مسئولین لشکری و کشوری؛ رادیو اربعین در «حرم مطهر اما‌م‌زاده صالح(ع)» تجریش افتتاح شد

با حضور جمعی ار مسئولین لشکری و کشوری؛ رادیو اربعین در «حرم مطهر اما‌م‌زاده صالح(ع)» تجریش افتتاح شد

مراسم افتتاح رسمی شبکه رادیویی اربعین با حضور حمید شاه آبادی معاون صدا، مدیران ستاد‌های دوازده گانه اربعین حسینی و جمعی از مسئولان کشوری و لشکری با اجرای تشآیین راه‌اندازی «رادیو اربعین» غروب یکشنبه، ۷ مهر در صحن آستان مقدس امامزاده صالح تجریش برگزار شد.

 دوشنبه 8 مهر 1398   51  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف وامورخیریه استان تهران، مراسم افتتاح رسمی‌پنجمین سال شبکه رادیویی اربعین با حضور حمید شاه آبادی معاون صدا، عبدالفتاح نواب نماینده، ولی فقیه در سازمان حج و زیارت، سعید اوحدی مدیر سازمان فرهنگی هنری شهرداری مسئول قرارگاه فرهنگی مردمی ستاد اربعین برگزار شد.


در ابتدای مراسم حمید شاه آبادی، معاون صدای رسانه ملی در سخنانی اظهار کرد: امسال نیز همچون سال‌های گذشته رسانه می‌تواند نقش تأثیرگذاری را در کنار این خیل عظیم مشتاقان حسینی ایفا کند.

او در ادامه با تاکید بر اهمیت نهضت عاشورا و مفاهیم حماسی که این نهضت دارد، گفت: این حرکت در دو دهه اخیر به برکت انقلاب اسلامی مرز‌ها را درنوردیده و صدای اسلام را با قرائتی نو و حال و هوایی متفاوت به گوش جهانیان رسانده است.


معاون صدا تصریح کرد: واقعیت این است که در فضایی که جریان‌های خبری و بنگاه‌های شایعه پراکنی در کنار امپراطور‌های رسانه‌ای همه تلاششان این است که صدای اربعین را محدود کنند تا جهانی نشود، اما به مدد شما مشتاقان و همت رسانه ملی این صدا همیشه ماندگار خواهد ماند.

شاه آبادی در ادامه گفت: امروز رادیو اربعین در پی استقبال مردم و انتظار و توقعی که همه مردم و همچنین زائران حرم حسینی و جاماندگان اربعین داشتند، کار خود را به صورت ۲۴ ساعته بر روی موج ۹۵.۵ در سراسر کشور آغاز می‌کند.

وی افزود: با تقویتی که در فرکانس‌های FM داشته‌ایم و حمایت معاونت توسعه و فناوری رسانه و همکاری دولت عراق برای پوشش رادیو در مرز‌های غربی، داخل کشور عراق، مسیر نجف کربلا مشکلی نخواهیم داشت.

شاه ابادی پیرامون برنامه‌های رادیو اربعین توضیح داد: پخش برنامه‌های کوتاه از مراسم اربعین، اختصاص بخش‌های متعدد خبری، پخش خاطرات زائران از جمله بخش‌های مختلف برنامه‌های رادیو است.

به گفته معاون صدا امسال بخش عربی نیز به رادیو اربعین اضافه شده‌است.

وی درباره برنامه‌های رادیو اربعین توضیح داد: امسال تعداد گزارشگران اعزامی‌به کربلا افزایش پیدا کرده و شنوندگان در مسیر نجف به کربلا گزارش‌های متعدد و متنوعی را خواهند شنید.

شاه آبادی گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده ارتباط زنده با دستگاه‌ها و نهاد‌های مرتبط برقرار خواهیم کرد همچنین درباره حوزه گذرنامه و پلیس راهور با دستگاه‌های مرتبط در رادیو اربعین به عنوان یک مرجع رسانه‌ای گفتگو خواهیم داشت.

شاه آبادی اظهار امیدواری کرد که امسال رادیو اربعین برای مردم کشورمان بیش از گذشته مورد استفاده قرار بگیرد.

وی درباره نگاه رسانه به راهپیمایی اربعین توضیح داد: رسانه یک نگاه عاقلانه و هوشمندانه به حرکت عظیم راهپیمایی اربعین دارد و راهپیمایی بزرگ اربعین نمایش عزت اسلامی است، معاون صدا در پایان گفت: امروز رادیو اربعین افتخار ملت را گزارش می‌کند و خدا را شاکریم که رادیو و رسانه ملی عزت ملی و اقتدار ملی دینی را برای دنیا به تصویر می‌کشد. کری برگزار شد.


برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار