• امروز شنبه هفدهم خرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

 فراخوان مسابقه ارسال تصاویر از مسابقات بین المللی قرآن کریم از سال 1360   تا کنون

شماره حساب  آزادی زندانیان غیر عمد

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

مراسم ویژه سوگواری امام سجاد(ع) و هفته دفاع مقدس برگزار شد

مراسم ویژه سوگواری امام سجاد(ع) و هفته دفاع مقدس برگزار شد

مراسم ویژه سوگواری امام سجاد(ع) و هفته دفاع مقدس با حضور جمعی از شخصیت های لشگری و‌ کشوری و با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین شهاب مردای در آستان امامزاده صالح(ع) برگزار شد

 جمعه 5 مهر 1398   61  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف وامورخیریه استان تهران ، حجت الاسلام والمسلمین شهاب مرادی در مراسم ویژه سوگواری شهادت امام سجاد(ع) و هفته دفاع مقدس که در آستان امامزاده صالح(ع) برگزار شد با اشاره به هفته دفاع مقدس در خصوص وجه اشتراک شهیدان ما با انبیا خدا و اهل معرفت و عرفان که سید العارفین هستند، اظهار داشت: امام سجاد(ع) در صحیفه سجادیه در دعای مکارم اخلاق آورده است «وَ لاَ أَضِلَّنَّ وَ قَدْ أَمْکَنَتْکَ هِدَایَتِی وَ لاَ أَفْتَقِرَنَّ وَ مِنْ عِنْدِکَ وُسْعِی وَ لاَ أَطْغَیَنَّ وَ مِنْ عِنْدِکَ وُجْدِی‏» (هرگز گمراه نخواهم شد زیرا تو مى‏ توانى مرا به راه هدایت اندازى. هرگز فقیر نشوم، زیرا که توانگرى ‏ام از توست و هرگز گردنکشى نکنم که قدرت و توان من از توست).
وی ادامه داد: یکی از راه های هوشیاری این است که از خدا بخواهیم ما را بیدار کند اما باید از خدا بخواهیم که با آرامش ما را بیدار و ما از عقوبت خود دور کند.
این استاد اخلاق تاکید کرد: یکی از تمرین های ما باید این باشد که مهربان بوده و وظیفه ما مردم مهربانی است، ما همه در ایام مهلت هستیم یعنی تا زمانی که زنده هستیم باید از خدا گ بخواهیم ما را به راه خود هدایت کند.
حجت الاسلام والمسلمین مرادی یادآور شد: خیر دنیا و‌ آخرت در محبت به خدا است، بنابراین از خدا‌وند بخواهیم که راه آسان را به ما عطا کند.
گواهی: امام سجاد(ع) و حضرت زینب(س) بدون وسایل ارتباطی پیام کربلا به گوش جهانیان رساندند
در ادامه این مراسم حجت الاسلام والمسلمین گواهی مدیر آستان مقدس امامزاده صالح(ع) ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت امام سجاد(ع) اظهار داشت: حضرت زینب (س) و امام سجاد(ع) پیام رسانان کربلا بودند که بدون هیچ وسیله ارتباطی ۱۳۸۰ واقعه کربلا را زنده نگه داشتند.
وی با اشاره به گرامیداشت هفته دفاع مقدس ادامه داد: امروز اگر در تک تک کشور یادواره شهدا برپا می شود بیانگر همان یادواره شهدای کربلا است، بیش از ۵۰ کشور در دفاع مقدس برابر ما ایستادند، امروز هم غرب به دنبال حمایت از عربستان است اما به فضل خداوند جریان مقاومت منطقه را حفظ کرده است.
حجت الاسلام والمسلمین گواهی تاکید کرد: در هشت سال دفاع مقدس بسیاری از مراکز انرژی ما توسط رژیم بعثی عراقی بمباران شد و ما نمی توانستیم مقابله ای با این حملات داشته باشیم، اما امروز پهبادهای دشمن به نزدیکی مرزهای ما می رسند نابود می شوند و اقتدار ما در منطقه زبانزد است.
مدیرآستان امامزاده صالح(ع) با اشاره به اجتماع عظیم اربعین حسینی یادآور شد: بزرگترین اجتماع مذهبی دنیا دو میلیون نفر در مناسک حج است اما خوشبختانه در ایام اربعین ۳۰میلیون زائر از مذاهب مختلف را داریم که شکل باشکوهی از اجتماع را رقم می زنند.
گفتنی است در پایان این مراسم از تعدادی از خانواده معظم شهدا و جانبازان به منظور جان فشانی های آنها در دوران هشت سال دفاع مقدس تجلیل به عمل آمد
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار