• امروز شنبه سوم اسفند 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

 فراخوان مسابقه ارسال تصاویر از مسابقات بین المللی قرآن کریم از سال 1360   تا کنون

شماره حساب  آزادی زندانیان غیر عمد

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

جای خالی نمایشگاهی چون « شمیم حسینی» در شهر قدس ملموس بود

جای خالی نمایشگاهی چون « شمیم حسینی» در شهر قدس ملموس بود

مسئول فرهنگی اداره اوقاف شهرستان قدس در امامزاده حضرتین(ع) گفت: امسال طرح «شمیم حسینی» را داشتیم که با پیگیری های اداره کل اوقاف برپا شد و واقعا جای خالی چنین نمایشگاهی احساس می شد.

 سه شنبه 12 شهریور 1398   98  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان تهران، حجت الاسلام امیرمحمدرضا خانی مسئول فرهنگی اداره اوقاف شهرستان قدس در امامزاده حضرتین (ع)گفت: امسال طرح «شمیم حسینی» را داشتیم که با پیگیری های اداره کل اوقاف برپا شد و واقعا جای خالی چنین نمایشگاهی احساس می شد. نمایشگاه های مختلفی در شهر در فصول مختلف داشتیم اما در مورد هیئت های مذهبی و مساجد و محصولات فرهنگی جای چنین نمایشگاهی در شهر خالی بود.
خانی در ادامه گفت: این نمایشگاه با استتقبال خوبی مواجه شد. برکات مختلفی داشت، از جمله اینکه ارزاق به قیمت خوب به دست هیئتی ها می رسد. مردم به بهانه خرید به امامزاده می آیند. امامزادگان حضرتین در حاشیه شهر قرار دارد و نمایشگاه مردم را به امامزاده می کشاند. همه خدمات در این نمایشگاه تجمیع شد .
وی با بیان اینکه امامزدگان حضرتین در شهر قدس مهجور بود گفت: بعد از گذشت چندسال و با کمک های اداره اوقاف که شامل حال آستان مقدس امامزاده شده است خدمات بیشتر و بهتری داشتیم اما باز هم جای خالی چنین برنامه ای احساس می شد.تصمیم گرفتیم در هفته وقف نیز نمایشگاهی برگزار کنیم و نمایشگاه «شمیم حسینی» تجربه خوبی شد.
محمدرضا خانی گفت: به منظور ترویج فرهنگ وقف یکسری از مساجد را شناسایی کرده ایم که قران یا کتاب دعا ندارند.قصد داریم اینها را از راه نذورات و خیرین تهیه کنیم با قیمت پایین و هدیه تا وقف مساجد کنیم.
وی درباره برنامه های مختلف امامزادگان حضرتین در طول سال گفت: طرح آرامش بهاری ، ضیافت الهی در ماه مبارک رمضان و همچنین تجمع15 هزار نفری در شب های قدر داشتیم. طرح نشاط معنوی به منظور پر کردن اوقاف فراغت دانش آموزان از دیگر برنامه های ما است. اردوهای درون استانی داریم در این زمینه. پای بچه ها را به امامزاده باز کردیم. جشن تکلیف هزار دخترشهر قدسی را داشتیم و تمام هزینه ها را تقبل کردیم.
مسئول فرهنگی اداره اوقاف شهرستان قدس بیان کرد: طرح سوگواره بصیرت عاشورایی که در دل خود چند برنامه دیگر دارد را داشتیم. تجمع لبیک یا حسین(ع) را داریم که هیئت های شاخص روز سوم محرم به امامزاده می آیند و سخنرانی و عزاداری و سینه زنی دارند. امسال چون نمایشگاه را داریم داخل شبستان برگزار می کنیم این تجمع را. برنامه ای مختص نوجوانان داریم که قرار است 500 نوجوان درباره حضرت قاسم (ع) تجمع کنند. تجمع زینبی ویژه بانوان از دیگر تجمع های ما است. هیئت های خانگی و هیئت هایی که مخصوص خانم ها هست همه دعوت شده اند. تجمع جوانان عاشورایی را داریم که در آستان قدس در محل امامزده برگزار می شود و سخنران امام جمعه است. در روز تاسوعا وعاشورای حسینی هم نماز بزرگ ظهر و عصر را داریم و اگر منابع مالی اقتضا کند قصد داریم اطعام هم در روز ظهر عاشورا داشته باشیم.
وی در پایان خاطر نشان کرد: هفته وقف را در اواخر ماه صفر داریم. سوگواره یاس نبی ویژه شهادت حضرت زهرا(س) و خیمه معرفت را داریم. طلبه هایی به این منظور از قم می آیند مشاوره رایگان خانواده و پاسخگویی شبهات و مسائل شرعی داریم. از خانم های مبلغه هم دعوت می کنیم. امامزاده حضرتین در سطح شهرستان قدس در این زمینه حرف اول را می زند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار