• امروز شنبه سوم اسفند 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

 فراخوان مسابقه ارسال تصاویر از مسابقات بین المللی قرآن کریم از سال 1360   تا کنون

شماره حساب  آزادی زندانیان غیر عمد

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

3 هزار و 500 مسجد تهران از کمک‌های طرح شمیم حسینی بهره‌خواهند برد

3 هزار و 500 مسجد تهران از کمک‌های طرح شمیم حسینی بهره‌خواهند برد

رییس اداره اوقاف و امور خیریه جنوب غرب تهران گفت: حدود 3 هزار و 500 مسجد در استان صرفا برای دریافت کمک «شمیم حسینی» به امامزاده زید مراجعه خواهند کرد.

 سه شنبه 12 شهریور 1398   61  0      


به گزارش روابط عمومی اداره اوقاف و امورخیریه استان تهران ، حجت الاسلام رضا گوهری رییس اداره اوقاف و امور خیریه جنوب غرب تهران گفت: « آستان مقدس امامزاده زید(ع) » در منطقه جنوب غرب تهران در بزرگراه آیت الله سعیدی میزبان طرحی به نام «شمیم حسینی» است که از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار شده به منظور کمک به هیئت ها و مساجد و حسینیه های سراسر استان. این نمایشگاه در محل آستان مقدس امامزاده زید فقط به مساجد کمک می کند. حدود 3 هزار و 500 مسجد در استان صرفا برای کمک هزینه می آیند. تا این لحظه استقبال خوبی از نمایشگاه شده است.
گوهری در ادامه افزود: با کمک های مدیرکل اوقاف طرح «شمیم حسینی» برگزار شد و با وجود اینکه امسال اولین سال برگزاری آن است اطلاع رسانی خوبی صورت گرفت. هماهنگی خوبی بین ما و امور مساجد صورت گرفت. تا امروز بیش از یک هزار مسجد مراجعه کرده اند و اقلام خود را گرفته اند. اقدام جالبی که برای من و همکارانم زیبا بود چون فقط کمک به مساجد است و جامعه هدف ما مساجد و امامان مساجد هستند. امام جماعتی مراجعه کرد که اسمش در لیست نبود. وقتی فهمید با دلشکستگی خواست که برود اما امام جماعتی دیگر گفت ما که قید مکان نداریم برای عزاداری سیدالشهدا (ع) قصد هزینه کردن داریم. کارتشان را با هم نصف کردند.
وی در خصوص اینکه این مبالغی که به مسجد کمک می شود از کجا تامین شده است توضیح داد: واقفینی که نیت وقفشان اطعام عزاداری بود بدون قید مکان و زمان بود تجمیع شد تا در اختیار هیئت ها ، حسینیه ها و مساجد قرار گیرد.
رییس اداره اوقاف و امور خیریه جنوب غرب تهران در ادامه گفت: برای 3 هزار و 500 مسجد بودجه کنار گذاشته ایم. 2 روز اول کمتر بود. امروز روز چهارم است و جمعیت زیادی آمده است و تا سه شنبه تمدید شده است.
وی با تاکید بر اینکه فلسفه مان این است که ابتدا عزاداری ها را در مساجد پررنگ کنیم، افزود: هیئت ها هم خوب است فعالیت داشته باشند اما چون مساجد برای ما در اولویت هستند مبلغ مورد برای مساجد را یک میلیون تومان در نظر گرفته ایم.
گوهری گفت: برای توریج فرهنگ وقف یک جمله عامیانه می گویم. 99 درصد جاهایی که رفته ام از مردم سوال کرده ام که نام پدر بزرگتان را بگویید. بیشتر افراد در خاطرشان نیست. اما وقتی می پرسم در حرم امام رضا(ع) مسجدی هست می گویند مسجد گوهرشاد. نام پدر پدربزرگشان را یادشان نیست اما مسجدگوهرشاد را به یاد دارند. مسجدی که برای چندصد سال پیش است.این کاری است که وقف می کند. واقفی که برای ارزاق وقف کرد 210 سال از فوتش گذشته است کسی حتی اقوامش هم خبر ندارند اما ما اخلاقا و شرعا به همه امامان جماعت می گوییم که این از محل فلان وقف است و می خواهیم از مردم برای او فاتحه ای بگیریم. این باعث شد که روز گذشتنه وقفی داشتیم که در این سالها بی سابقه بوده است. خانمی آمد خانه اش را وقف مسجد محله کرد.
وی افزود: وقف مختص اسلام نیست. اسلام به وقف چهره خاصی داد. دانشگاه آکسفرد وقف هستند.کلیساها وقف هستند در ایران و خارج از کشور. اسلام آمد که چاه های حضرت علی (ع) در عربستان هنوز به نام ایشان معروف است.وقف یعنی می روی اما ثواب کار خیرت همیشه برایت می ماند. ما خواسته ایم از امامان جماعت تا وقف را تبیلغ کنند و هدفمان تبلیغ اداره اوقاف و امور خیریه نیست. هفدمان تبلیغ سنت حسنه وقف است. وقف چیزی است که به قول حضرت آقا جاری و ساری است. امیدوارم سنت حسنه وقف برای مردم تبیین و ترویج شد . این ماندگارترین کار برای توسعه ثروت و تعدیل و تقسیم آن بین همه مردم است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار