• امروز پنج شنبه چهاردهم آذر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

 فراخوان مسابقه ارسال تصاویر از مسابقات بین المللی قرآن کریم از سال 1360   تا کنون

شماره حساب  آزادی زندانیان غیر عمد

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

امروز در دارالقرآن حکمیه شاهد خواهیم بود؛ رقابت ۱۱ قاری جوان استان تهران برای حضور در مرحله کشوری + اسامی

امروز در دارالقرآن حکمیه شاهد خواهیم بود؛ رقابت ۱۱ قاری جوان استان تهران برای حضور در مرحله کشوری + اسامی

نفرات راه‌یافته به فینال چهل‌ودومین دوره مسابقات قرآن استان تهران معرفی شدند که بر اساس آن ۱۱ قاری قرآن از ساعت ۱۴ امروز رقابت خود را آغاز خواهند کرد.

 دوشنبه 31 تیر 1398   61  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف وامورخیریه استان تهران ، فینال رشته قرائت چهل‌ودومین دوره مسابقات قرآن استان تهران امروز، ۳۱ تیرماه، ساعت ۱۴ در دارالقرآن حکیمیه آغاز می‌شود تا در ادامه آن برگزیدگان این دوره از مسابقات تجلیل شوند.
در مرحله فینال رشته قرائت که تنها رشته دارای فینال این دوره از مسابقات است، ۱۱ نفر حضور دارند که به قید قرعه به تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید خواهند پرداخت.
برای فینال مسابقات، پنج قطعه از آیات قرآن در نظر گرفته شده است که هر کدام از قاریان به قید قرعه به تلاوت یکی از این قطعات که یک ساعت قبل از آغاز فینال در اختیار آنها قرار می‌گیرد، خواهند پرداخت.
در این مرحله محسن قاسمی، وحید خزایی، مسعود نوری، مسعود موحدی، حبیب صداقت، امیر باقری، حسن حکیمی، محمد کاظمی، حمید شیخ‌زاده، علیرضا مهدی‌زاده و علی خشنود حضور دارند. از بین ۱۱ فینالیست این دوره از مسابقات ۹ نفر سال گذشته نیز در فینال حضور داشته‌اند.
سال گذشته و در چهل و یکمین دوره مسابقات قرآن استان تهران، ۱۶ نفر در فینال رشته قرائت حضور داشتند که در نهایت محسن قاسمی رتبه اول را کسب کرد، این شرکت‌کننده امسال نیز در فینال مسابقات حضور یافته است.
 پس از پایان این مسابقات، پنج برگزیده مرحله فینال موفق به راهیابی به مرحله کشوری مسابقات سراسری قرآن کریم که طی ماه‌های آینده در دو شهر قم(مقدماتی) و اصفهان(نهایی) برگزار می‌شود، خواهند شد.
یادآور می‌شود، چهل‌ودومین دوره مسابقات قرآن استان تهران در هشت رشته و در دو گروه بانوان و آقایان برگزار می‌شود. بخش بانوان این مسابقات طی روزهای ۲۶ و ۲۷ تیرماه برگزار و بخش آقایان نیز از روز ۲۹ تیرماه آغاز شده و امروز طی مراسمی پایان می‌یابد.
حضور عموم علاقه‌مندان برای مشاهده رقابت این ۱۱ قاری جوان استان تهران آزاد است.
این دارالقرآن به نشانی بلوار افق، جنب پارک ساحل، بن بست مهر مجتمع بصیرت واقع شده است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار