• امروز دوشنبه بیست و نهم مهر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

شماره حساب  آزادی زندانیان غیر عمد

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

از ابتدای سالجاری تاکنون؛ ۵ فقره وقف جدید در شهرستان ری ثبت شده است

از ابتدای سالجاری تاکنون؛ ۵ فقره وقف جدید در شهرستان ری ثبت شده است

رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ری گفت: پنج فقره وقف جدید از ابتدای سالجاری تاکنون در این شهرستان ری ثبت شده و چندین مورد وقف هم در حال بررسی است.

 دوشنبه 17 تیر 1398   49  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف وامورخیریه استان تهران ، حجت‌الاسلام مرتضی صادقی روز دوشنبه در حاشیه آیین غبارروبی آستان امامزاده ابوالحسن (ع) اظهار داشت: یک واحد آپارتمان ۴۴ متری به ارزش سه میلیارد ریال و یک واحد مسکونی ۸۹ متری به ارزش ۶ میلیارد ریال در دولت آباد شهرری وقف حسینیه حضرت زینب (س) و انجام مراسمات مذهبی شد.
وی افزود: ۶ دانگ یک باب مغازه در خیابان شهید رجایی به نیت خیرات، مبرات و سلامتی امام زمان (عج) و ۴۰۰ متر زمین به نیت حسینیه ای به نام حضرت ابوالفضل العباس (ع) در جاده امین آباد نیز وقف شد و به ثبت رسیده است.
رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ری یادآور شد: تمامی نیات واقفین بر اساس خواسته‌های آنها انجام می‌شود و هیچگونه خلل و کوتاهی در این زمینه وجود ندارد.
وی به اهمیت برگزاری برنامه‌های فرهنگی در بقاع متبرکه اشاره و عنوان کرد: نشاط معنوی در امامزادگان با برگزاری کلاس‌های ورزشی، تفریحی، فرهنگی و اردویی موجب تبدیل بقاع متبرکه به یک کانون و قطب فرهنگی شده است.
اداره اوقاف شهرستان ری ۴۸۵ موقوفه با ۱۰ هزار و ۳۴۸ رقبات (املاک و مستغلات موقوفه ها) دارد که درآمدهای حاصل از آنها براساس نیت‌های افراد وقف کننده صرف امور عام المنفه می شود.
شهرستان ری (به مرکزیت شهرری) با جمعیتی بیش از یک میلیون نفر در جنوب استان تهران واقع شده است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار