• امروز یک شنبه سی ام تیر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

همزمان با سالروز ولادت حضرت معصومه(س) انجام شد؛  آغاز طرح نشاط معنوی در امامزادگان و بقاع متبرکه

همزمان با سالروز ولادت حضرت معصومه(س) انجام شد؛ آغاز طرح نشاط معنوی در امامزادگان و بقاع متبرکه

طرح تابستانی «نشاط معنوی» از سوی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران در آستان مقدس امامزاده عقیل(ع) اسلامشهر کار خود را آغاز کرد.

 پنج شنبه 13 تیر 1398   35  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران، حجت الاسلام والمسلمین محمدی -امام جمعه واوان- در روز افتتاحیه طرح تابستانی نشاط معنوی که در امامزاده عقیل(ع) برگزار شد با اشاره به اینکه فصل مدارس تمام شده است و دانش آموزان باید کار جدیدی را در فصل تابستان آغاز کنند، اظهار داشت: در قرآن کریم آمده است«وقتی از کاری فارغ شدید حتما فصل جدیدی را در کار دیگری شروع کنید»، در همین راستا امام صادق(ع) فرمودند« اگر کسی عمر خود را ضایع کند گناه کرده است».

وی ادامه داد: از منظر امام صادق(ع) انسان ها باید در دو حالت باشند یا عالم یا دنبال کننده علم؛ بنابراین در این شرایط که دانش آموزان از مدارس فارغ شدند وقت استفاده از کلاس های علمی درست است، البته نباید گوش فرزندان مان را به سخنان هر استادی بدهیم و دقت در این زمینه بسیار مهم است.

حجت الاسلام والمسلمین محمدی تاکید کرد: امروز متاسفانه فرزندان ما از تمام حواشی افراد مشهور اطلاعات دارند اما از ارکان اصلی دین اطلاعاتی ندارند، این جای تاسف دارد که ما در مورد امام عصر(عج) و حکمت غیبت ایشان اطلاعاتی نداریم یا حتی در مورد احکام خود مطالعه نمی کنیم.

امام جمعه واوان با اشاره به ضرورت رعایت عفاف و حجاب در جامعه خاطرنشان کرد: خداوند برای پوشش مردان و زنان بروی زمین نکاتی را بیان کرده و نوع پوشش را اعلام داشته است، نیاز است که در جامعه امروز باوجود عفاف و حجاب بانوان؛ قدری بهتر عمل کنیم.

در این مراسم آیت‌الله نوروزی - امام‌جمعه اسلامشهر -، نماینده سازمان تبلیغات اسلامی، نماینده بنیاد شهید و... حضور داشتند.

همچنین در این مراسم پس از مولودی‌خوانی در وصف حضرت معصومه (س) و امام رضا (ع)، گروه نوجوانان منتظران ظهور به اجرای برنامه پرداختند.

گفتنی است طرح نشاط معنوی با اجرای سه طرح شامل کلاس‌های قرآن و احکام، کلاس‌های هنری و کلاس‌های سبک زندگی اسلامی همزمان با سالروز ولادت حضرت معصومه (س) از ۱۳تیرماه آغاز شده و تا عید غدیر خم (۲۹ مردادماه) ادامه دارد. طرح تابستانی نشاط معنوی که  امامزاده عقیل(ع) برگزار شد با اشاره به اینکه فصل مدارس تمام شده است و دانش آموزان باید کار جدیدی  ا در فضل تابستان آغاز کنند، اظهار داشت: در قرآن کریم آمده است« وقتی از کاری فارغ شدید حتما فصل جدیدی را در کار دیگری شروع کنید»، در همین راستا امام صادق(ع) فرمودند« اگر کسی عمر خود را ضایع کند گناه کرده است».
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار