• امروز دوشنبه بیست و نهم مهر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

شماره حساب  آزادی زندانیان غیر عمد

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

طرح ضیافت الهی در ۹۲ امامزاده و بقعه استان تهران برگزار می‌شود

طرح ضیافت الهی در ۹۲ امامزاده و بقعه استان تهران برگزار می‌شود

مدیرکل اوقاف استان تهران ضمن اشاره به اجرای طرح ضیافت الهی در ۹۲ امامزاده و بقعه استان تهران،گفت: نشست‌های تفسیر قرآن توسط اعضای شورای خبرگان در ۵ امامزاده و بقعه شاخص و برپایی محافل انس بخشی از برنامه‌های این ماه است.

 چهارشنبه 25 اردیبهشت 1398   93  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف وامورخیریه استان تهران ،مجتبی عبداللهی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان تهران با اشاره به اجرای طرح ضیافت الهی در ماه مبارک رمضان در امامزادگان و بقاع متبرکه اظهار کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته این طرح در ۹۲ امامزاده برگزار می‌شود.
وی افزود: در قالب طرح ضیافت الهی نمازهای جماعت صبح، ظهر و شب در امامزادگان و بقاع متبرکه قرائت خواهد شد ضمن اینکه برپایی سفره افطاری ساده و توزیع آن بین زائرین از محل درآمد موقوفه‌ها بر اساس نیت واقفین هم بخش دیگری از برنامه‌های این طرح است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان تهران تصریح کرد:‌ برپایی محفل انس با قرآن کریم و قرائت ۳۰جزء قرآن کلام‌الله مجید به‌صورت ترتیل‌ با حضور قاریان ممتاز و بین‌المللی کشورمان در آستان‌های مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه بخش دیگری از طرح ضیافت الهی است.
عبداللهی همچنین گفت:‌ در امامزاده ابوالحسن (ع) شهرری نیز در ۳۰ شب ماه مبارک رمضان ویژه‌برنامه «عطر رمضان» به‌صورت زنده از شبکه قرآن و معارف سیما پخش می‌شود.
وی بیان کرد: برای پاسخگویی به مسائل شرعی و ارائه مشاوره به زائرین و روزه‌داران عزیز برنامه‌ریزی لازم برای حضور مبلغان و مبلغین در آستان‌های مقدس و بقاع متبرکه صورت گرفته است؛ به‌طوری‌که در ۴۸ بقعه متبرکه قرار است مبلغین خانم حضورداشته و پاسخگوی بانوان باشند البته ۱۶۴ مبلغ اعزامی از استان قم هم‌جهت حضور در استان‌های مقدس امامزادگان برنامه‌ریزی‌شده است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان تهران تأکید کرد: دعوت از اساتید مجتهد در حوزه تفسیر قرآن که اکثر آن‌ها از اعضای مجلس خبرگان رهبری هستند برای سخنرانی در آستان‌های مقدس امامزادگان بخش دیگری از اقدامات طرح ضیافت الهی در استان تهران است که قرار است جلسات تفسیر قرآن در 5 بقعه متبرکه امامزاده صالح (ع) تجریش، امامزاده حسن (ع) جنوب غرب تهران، امامزاده پنج‌تن لویزان شمال شرق تهران، امامزاده جعفر و حمیده خاتون (ع) شمال غرب تهران، امامزاده اسماعیل (ع) شهریار این جلسات برپا خواهد شد.
عبدالهی ادامه داد:‌ به این دلیل که اوقاف استان تهران از سوی ستاد مدیریت بحران کشور به‌عنوان معین استان‌های خوزستان و لرستان تعیین‌شده است ۱۰۰ مبلغ هم از سوی اوقاف تهران به مناطق محروم این استان‌ها اعزام خواهند شد.
وی خاطرنشان کرد: برای اولین بار قرار است از وجود اساتید روان‌شناس دانشگاه در امامزادگان و بقاع متبرکه به‌منظور سخنرانی استفاده کنیم که قرار است دکتر محمدپور در ماه رمضان در تعداد زیادی از امامزادگان و بقاع متبرکه سخنرانی کند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار