• امروز چهارشنبه پنجم تیر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

بانوان نقش ویژه ای در تربیت قرآنی جامعه دارند

بانوان نقش ویژه ای در تربیت قرآنی جامعه دارند

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در گفتگویی در حاشیه سی و ششمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم گفت: بانوان نقش شگرفی در تربیت قرآنی جامعه دارند.

 شنبه 24 فروردین 1398   39  0      


به گزارش  روابط عمومی اداره کل اوقاف وامورخیریه استان تهران به نقل از ستاد خبری سومین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم بانوان، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی خاموشی، رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در خصوص برکات برگزاری مسابقات بین المللی قرآن کریم بانوان در ایران گفت: فرهنگ قرآنی در جوانب مختلف بر فرد، خانواده و جامعه تاثیرگذار است. اگر بانوان از سنین طفولیت زندگی خود را به قرآن نزدیک کنند قطعا جامعه به سمت قرآنی شدن پیش می رود.
وی با بیان اینکه قرآن با خون و گوشت هر فرد قرآنی عجین می شود، افزود: در این دنیا و آن دنیا نزدیکی به قرآن کریم محاسن بالایی دارد و اینکه این فرهنگ در بانوان نهادینه شود برکات بیشتری خواهد داشت.
حجت الاسلام خاموشی با اظهار اینکه بانوان آشنا با قرآن کریم می توانند نسل نو را با قرآن کریم آشنا کنند، خاطرنشان کرد: از طریق بانوان می توانیم انس بیشتر اجتماع با قرآن کریم را مشاهده کنیم چراکه بانوان نقش شگرفی در تربیت قرآنی اجتماع دارند.
وی به تعبیر حضرت امام خمینی (ره) از جایگاه زنان اشاره کرد و یادآور شد: ایشان همواره می فرمودند که شهیدان از دامان مادران به معراج می روند. این به این معنی است که اگر فرزند از طفولیت و از طریق مادر تربیت ویژه ای داشته باشد، مانند شهدا و قاریان قرآن کریم نمونه می شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار