• امروز یک شنبه بیست و نهم اردیبهشت  1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

دماوند شهرستانی وقف خیز

دماوند شهرستانی وقف خیز

شهرستان دماوند برخلاف برخی شهرستان های حاشیه ای استان تهران از موقوفات بسیاری برخوردار است. مسئول فرهنگی اداره اوقاف دماوند می گوید: «بیش از 80 درصد از مردم دماوند به خوبی وقف را می شناسند و سعی می کنند با نیات مختلف در این سنت حسنه حضور داشته باشند

 پنج شنبه 24 آبان 1397   159  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان تهران، اکبر مهران مسئول فرهنگی اداره اوقاف دماوند با اشاره به وقف خیز بودن این شهرستان می گوید: «در این شهرستان بیش از یک هزار موقوفه و حدود 5 هزار رقبه داریم که با نیات مختلف سعی شده است در جهت رفع نیازهای شهرستان صرف شود. خوشبختانه بیشتر اهالی دماوند با فرهنگ وقف و آثار و برکات آن به خوبی آشنا هستند به همین دلیل واقفان بسیاری در این شهرستان سکونت دارند.» به تازگی موقوفه ای با نیت کمک به بیماران نیازمند در شهرستان دماوند به ثبت رسیده است.
مهران می گوید: «در بخش رودهن و بومهن وقف جدیدی صورت گرفته است که مراحل اداری آن در دست اجرا است و به زودی به ثبت می رسد. این موقوفه آپارتمان مسکونی خانم خدیجه خرمی به متراژ حدود 120 مترمربع است که با نیت تامین داروی نیازمندان و کمک به بیماران خاص همچنین کمک به آموزش علوم جدید و هر طور متولی صلاح بداند وقف شده است.» بخش فرهنگی اداره اوقاف دماوند برنامه های متختلفی جهت ترویج فرهنگ وقف در طول سال و دهه وقف در دستور کار خود دارد.
مسئول فرهنگی اداره اوقاف دماوند می گوید: «در دهه وقف نشست هایی با عنوان انتظار و مهدویت، دیدار و تجلیل از نام آوران ورزشی، نشست های تخصصی با فرمانده هان پایگاه های بسیج و دیدار روحانیون و ائمه جماعات همچنین نشست فعالان قرآنی و برنامه هایی در حوزه بهداشت اجرا کردیم. همچنین برگزاری مراسم بزرگی با حضور 2500 نفر از اقشار مردم و مسئولان و سخنرانان کشوری را در آخرین روز از دهه وقف خواهیم داشت. در طول سال هم برنامه های مختلفی در غالب بصیرت عاشورایی، یاس نبوی و آرامش بهاری، نشاط معنوی، ضیافت الهی و برنامه های دهه ولایت همچنین نشست های تخصصی پیرامون معرفی فرهنگ وقف را در 39 امامزاده شهرستان و 7 بقعه شاخص اجرا می کنیم.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار