• امروز یک شنبه بیست و نهم اردیبهشت  1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

نیازمند نیاتی برای ساخت مدرسه هستیم

نیازمند نیاتی برای ساخت مدرسه هستیم

شهرستان بهارستان با جمعیتی بالغ بر 700 هزار نفر از جمله شهرستان های حاشیه ای استان تهران است. وضعیت معیشتی و کمبود مدرسه در این شهرستان، باعث شده است تا ساخت مدرسه های جدید از نیازهای اصلی آن شهرستان به شمار می رود. حجت الاسلام جعفر پیران رئیس اداره اوقاف بهارستان می گوید: «کمبود مدرسه در این شهرستان باعث شده تا برخی از مدارس 3 شیفت باشند

 پنج شنبه 24 آبان 1397   80  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران، رئیس اداره اوقاف بهارستان با اشاره به نیازهای این شهرستان می گوید: « بیشتر ساکنان شهرستان بهارستان را اقشار ضعیف جامعه تشکیل می دهند. کسانی که زندگی در شهر برایشان سخت بوده و به ناچار به شهرستان های حاشیه ای کوچ کرده اند. وضعیت معیشتی خانوارهای ساکن در بهارستان باعث شده است تا کمک به ازدواج جوانان، کمک هزینه تحصیلی، کمک هزینه درمان بیماران نیازمند و احداث مدرسه از نیازهای اصلی در اینجا باشد. معتقدم واقفان با نیات کمک به حل این نیازها می توانند بخش عمده ای از مشکلات شهرستان را حل کنند.»

شهرستان بهارستان از جمله شهرستان های اوقافی است. حجت الاسلام پیران درباره موقوفه های این شهرستان می گوید: «4 موقوفه شاخص در این شهرستان داریم که شامل موقوفه مشیر السلطنه در نسیم شهر و وجه آباد، موقوفه عضدوله در سبز دشت بخش گلستان، موقوفه عباس قلی خان در همدانک و موقوفه مرحوم شام بیاتی که غیر متصرفی است. عواید حاصل از این موقوفات برای دفن اموات نیازمند و سادات، رسیدگی به سادات نیازمند، ساخت مسجد و کمک به مسجد همچنین اعزام افراد نیازمند به مشهد مقدس صرف می شود.» با وجود وقفی بودن بهارستان در سال جاری 4 وقف جدید در این شهرستان به ثبت رسیده است. حجت الاسلام پیران در ادامه با اشاره و به موقوفات جدید بهارستان می افزاید: « به دلیل وقفی بودن شهرستان کمتر در اینجا وقف های جدید اتفاق می افتد. خوشبختانه در طول سال جدید توانستیم 4 وقف جدید را با نیات ساخت مسجد و حسینیه به ثبت برسانیم. در جلسات و نشست های خبری سعی می کنیم فرهنگ وقف را بیشتر معرفی کنیم. از مسئولان اداره کل اوقاف استان تهران هم تقاضا دارم با توجه به وضعیت اقتصادی خانوارهای ساکن در شهرستان بهارستان مجوز تمدید در پرداخت حقوق موقوفه ها در این شهرستان را صادر کند تا مردم بتوانند حق و حقوق موقوفاتی که در اختیار دارند را بپردازند.»
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار