• امروز یک شنبه بیست و نهم اردیبهشت  1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

وقف ۲ میلیاردی مجتمع فرهنگی آموزشی در «قلعه میر»/ افتتاح مرکز درمانی ۱۴ میلیاردی بدون کمک دولت و مجلس

وقف ۲ میلیاردی مجتمع فرهنگی آموزشی در «قلعه میر»/ افتتاح مرکز درمانی ۱۴ میلیاردی بدون کمک دولت و مجلس

رئیس اوقاف بهارستان از نهایی شدن وقفی جدید در منطقه «قلعه میر» این شهرستان به ارزش ۲ میلیارد تومان که مربوط به یک مجتمع فرهنگی آموزشی است خبر داد.

 چهارشنبه 23 آبان 1397   82  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف وامورخیریه استان تهران ،حجت الاسلام جعفر پیران با اشاره به رشد ۵۰ درصدی وقف جدید در ۳ سال گذشته در این شهرستان گفت: به طور میانگین سالی ۷ وقف به ثبت رسیده‌ است.
وی افزود: اخیراً وقف جدیدی در قلعه‌میر در حال انجام است که فردی خیّر مجتمع فرهنگی- آموزشی را تحت عنوان «نهج‌البلاغه» به ارزش ۲ میلیارد تومان وقف کرده و در حال نهایی شدن است.
رئیس اوقاف بهارستان تصریح کرد: قرار است همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران مرکز درمانی حضرت قائم (عج) این شهرستان با اعتبار ۱۴ میلیارد تومانی افتتاح شود در حالی که در این پروژه از کمک دولت و مجلس استفاده نکرده‌ایم.
وی با بیان اینکه اوقاف ریالی از دولت بودجه دریافت نمی‌کند و اعتبار آن از عواید و درآمد موقوفه حاصل و از اجاره‌ها و پذیره‌هایی مثل نقل و انتقال و تراکم که در یک حساب متمرکز به نام سامانه جامع موقوفات و بقاع متبرکه تجمیع می‌شود است، تصریح کرد: هر موقوفه یک حساب خاص دارد و از این درآمد موقوفه ۴۰ درصد برای هزینه های عین موقوفات و نگهداری موقوفات هزینه شود.
انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار