• امروز جمعه دوم فروردین 1398 

اخبار سازمان اوقاف

وقف را از کودکی به فرزندانمان آموزش دهیم

وقف را از کودکی به فرزندانمان آموزش دهیم

ترویج سنت حسنه وقف از کودکی باید صورت گیرد. مسئول فرهنگی اداره اوقاف ناحیه 3 می گوید: « آموزش فرهنگ وقف وقتی از مقطع ابتدایی صورت بگیرد تاثیرگزارتر است.»

 سه شنبه 15 آبان 1397   70  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران، حجت الاسلام روح الله نقوی مسئول فرهنگی اداره اوقاف وامورخیریه ناحیه 3 با بیان اینکه ترویج فرهنگ وقف باید از مدارس شروع شود، می گوید: «برای آشنایی دانش آموزان با سنت حسنه وقف هر ساله در دهه وقف زنگ وقف را در مدارس به صدا در می آوریم. معتقدم بهترین سن برای آشنایی بچه ها با وقف دوره ابتدایی است، چرا که فرد هر چه را در کودکی می آموزد در ذهنش می ماند، به همین منظور برگزاری انشای وقف را برای دانش آموزان ابتدایی در نظر گرفتیم. دانش آموزان برای نگارش انشاء به کمک خانواده و تحقیق نیاز دارند اینگونه همه اهل خانواده با موضوع وقف آشنا می شوند.»
حجت الاسلام نقوی در ادامه درباره برنامه هایشان در معرفی وقف می گوید: «از برنامه های واحد فرهنگی برای ترویج فرهنگ وقف می توانیم به نشست هایی که با اصناف داریم اشاره کنیم. با توجه به موقعیت جغرافیایی ناحیه 3 سعی می کنیم نشست هایی صنفی را در بقاع متبرکه برگزار کنیم. ارتباط گیری با امور مساجد و هیئت امنای مساجد همچنین اجرای نیات واقفان در اطعام عزاداران در مساجد هم از دیگر برنامه هایمان است.» واحد فرهنگی ناحیه 3 در دهه وقف برنامه های متفاوتی را در معرفی وقف اجرا می کند. مسئول فرهنگی اداره اوقاف ناحیه 3 درباره برنامه های اجرایی واحد فرهنگی در هفته وقف می گوید: « در دهه وقف برنامه انس با قرآن را با حضور قاریان بین المللی همراه با برنامه عزاداری شهادت امام حسن مجتبی(ع) و پیامبر اکرم(ص) و اطعام عزاداران را در امام زاده روح الله الحسنی (ع) باب همایون خواهیم داشت.» وی می افزاید: «معتقدم مردم با مشاهده اجرای نیات نه تنها با وقف آشنا شده بلکه اطمینان کرده و در این راه قدم می گذارند. اجرای بسته های مهر تحصیلی ( اهدای اقلامی که همزمان با شروع سال تحصیلی با حفظ کرامات دانش آموزان نیازمند اجرا شد ) خود نمونه ای بود تا مردم با وقف بیشتر آشنا شوند.»
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار