• امروز پنج شنبه سی و یکم مرداد 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

شماره حساب  آزادی زندانیان غیر عمد

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

واقفین فرهیختگانی هستند که نیاز به سفارش ندارند

واقفین فرهیختگانی هستند که نیاز به سفارش ندارند

بازیگر دوست داشتنی سینما و تلویزیون واقفین را فرهیختگانی می نامد که نیاز به سفارش ندارند. او می گوید: « واقفین کسانی هستند که به درجه ای از عشق و علاقه رسیده اند که نخواهند ما به انها سفارش کنیم.»

 سه شنبه 15 آبان 1397   114  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف وامورخیریه استان تهران ، مهران رجبی بازیگر محبوب و دوست داشتنی با بیان اینکه وقف سنت حسنه ای است که باقیات و صالحات را برای فرد به دنبال دارد، می گوید: « وقف سنت پسندیده ای است که اگر کسی بخواهد مالش تا ابد برایش بماند و خیر آن به دیگران هم برسد آن را وقف می کند. معمولا واقفان افرادی هستند که مالی بیش از آنکه به وراث برسد دارند و سعی می کنند آن را برای اعمال خیرخواهانه ببخشند.»
رجبی در ادامه با اشاراه به اینکه واقفان قبل از وقف حتما اطلاعاتی در این باره کسب کنند، می افزود: «معتقدم کسانی که قصد دارند وقف کنند حتما در این زمینه مطالعه کرده و با متخصصین و مشاوران وقف مشاوره کنند تا با توجه به نیاز های مردم وقف کنند.»
بازیگر محبوب سریال های تلویزیونی که خود از واقفان است و مایل نیست عمل خیرخواهانه اش رسانه ای شود، می گوید: «بازیگران و هنرمندان افرادی هستند که می توانند در ترویج فرهنگ وقف نقش به سزایی داشته باشند. چرا که مردم دوستشان دارند و به حرف هایشان گوش می دهند.» وقف همواره با توجه به نیاز جامعه انجام شده است.
رجبی با اشاره به این موضوع تاکید می کند: «وقف در هر دوره بر اساس نیاز جامعه صورت گرفته است. این روزها وقف های بسیاری در زمینه انرژی هسته ای صورت گرفته است که این نشان از اهمیت کشور در پیشرفت انرژی هسته ای دارد.»
رجبی نقش رسانه ها را در معرفی فرهنگ وقف موثر می داند و می گوید: «واقفین عزیز وقتی آثار وقف را مشاهده می کنند بیشتر به این عمل خداپسندانه علاقمند می شوند. البته نقش رسانه ها در معرفی این آثارموثر است،رسانه ای همچون تلویزیون که مخاطبان بیشتری دارد ، با نشان دادن فیلم های مستندی از وقف می تواند مردم را به این عمل تشویق کند.»
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار