• امروز سه شنبه یکم آبان 1397 

اخبار سازمان اوقاف

ارسال تجهیزات پزشکی از محل نیات موقوفه بنکدار اصفهانی به بیمارستان فارابی کرمانشاه

ارسال تجهیزات پزشکی از محل نیات موقوفه بنکدار اصفهانی به بیمارستان فارابی کرمانشاه

محموله تجهیزات پزشکی به ارزش معادل 2 میلیارد ریال از محل نیات موقوفه بنکدار اصفهانی به بیمارستان فارابی کرمانشاه ارسال شد.

 دوشنبه 15 مرداد 1397   45  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف وامورخیریه استان تهران ، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شمال شرق تهران درباره عواید موقوفات مرحوم بنکدار اصفهانی گفت:​ امروز کاروان تجهیزات بیمارستانی شامل 80 تخت بیمارستانی برای بیماران اعصاب و روان از جمله دستگاه الکتروشوک، ساکشن و واکرهای کمک توانبخشی با پیگیری های اداره اوقاف و امور خیریه استان تهران و شمال شرق تهران راهی بیمارستان فارابی کرمانشاه شد.
حجت‌الاسلام مرتضی صادقی با تأکید بر ادای کامل حق و حقوق موقوفات توسط سازمانها و نهادها و یا اشخاصی که آن را تحت تصرف دارند گفت: اگر حق و حقوق موقوفات به روز و کامل ادا شود حداقل هیچ هزینه درمانی به وی‍ژه برای بیماران بی بضاعت وجود ندارد اما متأسفانه همکاری ها ضعیف است و البته بسیاری با نبود بودجه مواجه هستند و اداره اوقاف مربوط به هر منطقه نیز موظف به دریافت کامل وجوهات حاصل از موقوفات است.
وی افزود:​ این تجهیزات پزشکی که امروز ارسال شد حاصل عواید بزرگترین موقوفه مرحوم بنکدار اصفهانی در چند ساله اخیر است که تحت تصرف آموزش و پرورش بود، موقوفه ای که مرحوم حسن بنکدار اصفهانی در سال 1333 وقف و ثبت کرد .
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شمال شرق تهران با اشاره به ثبت 150 وقف جدید در 5 سال اخیر گفت: بیشتر صاحبان این موقوفه ها بانوان هستند و بیشترین نیات این وقف ها مربوط به هزینه های درمانی و پزشکی است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار