• امروز جمعه بیست و سوم آذر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مسئول سابق بازرسی اداره کل: بازرسی مستمر از امامزادگان مجری طرح آرامش بهاری طی تعطیلات نوروزی

مسئول سابق بازرسی اداره کل: بازرسی مستمر از امامزادگان مجری طرح آرامش بهاری طی تعطیلات نوروزی

مسئول سابق اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران گفت: در زمینه اجرای طرح آرامش بهاری نوروز 97 تعداد 52 بازرس برای سرکشی و نظارت بر اجرای برنامه‌ها و خدمات ارائه شده در تمام ایام نوروز به امامزادگان (ع) و بقاع متبرکه اعزام شدند.

 دوشنبه 27 فروردین 1397   38  0      


به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف وامورخیریه استان تهران ، حجت الاسلام و المسلمین حسین سالاری مسئول سابق بازرسی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران درباره نحوه بازرسی از عملکرد اداره اوقاف و امور خیریه استان گفت: بازرسی عملکرد از برنامه‌ ها و طرح‌ های سازمان اوقاف و امور خیریه برای ارتقای سطح خدمات رسانی به زائران و مجاوران در بقاع متبرکه و امامزاده‌های متبرکه(ع) صورت می‌گیرد تا هم میزان رضایت مردم از خدمات ارائه شده افزایش یافته و هم بیش از پیش، این اماکن به قطب فرهنگی در بین مردم تبدیل شوند و جایگاه ویژه‌ای در زندگی مردم بیابند.

مسئول سابق اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران گفت: در برنامه‌های فرهنگی سازمان اوقاف طرح‌هایی متناسب با ایام خاص سال چون یاس نبوی به مناسبت شهادت حضرت زهرا(س)، آرامش بهاری در ایام نوروز، سوگواره حسینی در ایام عاشورای حسینی و طرح نشاط معنوی در تعطیلات تابستان برای اقشار مختلف مردم شریف در نظر گرفته است که پایگاه اصلی اجرای آن‌ها در بقاع متبرکه است.

سالاری تاکید کرد: در طرح آرامش بهاری نوروز 97 تعداد 52 بازرس برای سرکشی و نظارت بر اجرای برنامه‌ها و خدمات ارائه شده در تمام ایام نوروز به امامزادگان (ع) و بقاع متبرکه انتخاب شدند.

وی افزود: این افراد در تیم‌هایی که با نام شهدا مزین شده بود، بازرسی‌های نوروزی رو انجام دادند و با اتکال به خداوند و توسعه فرهنگ اسلامی، در تمام ایام نوروز مشغول خدمت رسانی بودند.

مسئول بازرسی طرح آرامش بهاری تصریح کرد: در این بازرسی‌ها نظافت بقاع، برپایی خیمه‌های معرفت، روند اجرای طرح، حضور مبلغین و خادمین و ... مورد بررسی و نظارت قرار گرفت و بر اساس چک لیست تهیه شده توسط سازمان، موارد ذکر شده ارزیابی و نمره دهی گردید.

سالاری گفت: هنگام بازرسی با مشارکت هیئت امنا و مدیریت بقاع متبرکه و امامزاده‌ها، در صورت وجود نقص، سریعا موارد برطرف می‌شد تا بهترین خدمات به زائران و مسافران نوروزی ارائه شود.

وی اذعان داشت: برای شناخت نقاط ضعف و قوت اجرای طرح و بهبود آن در برنامه‌های آتی تلاش شد تا این نظارت و بازرسی به صورت هدفمند، مدون و یکسان انجام شود و نکات مهم در حین بازدید یادداشت و به مسئولان ذی‌ربط ارائه گردد.

مسئول بازرسی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران در پایان افزود: برای تبدیل شدن بقاع متبرکه به قطب فرهنگی کشور، ضرورت دارد که این اماکن مقدس از نظر خدمات ارائه شده و همچنین کیفیت آن‌ها در حد بسیار مطلوبی قرار گیرند و نظارت محتوایی، شکل و برخورد مسئولان با مردم نیز بر اساس تکریم این بزرگواران باشد.

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار