• امروز جمعه بیست و سوم آذر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

سنت حسنه کاشت درخت سرمایه‌ خوبی برای آیندگان است

سنت حسنه کاشت درخت سرمایه‌ خوبی برای آیندگان است

معاون فرهنگی اوقاف شهرری گفت: سنت حسنه کاشت درخت افزون بر ثواب اخروی از نظر اجتماعی بسیار اهمیت دارد چراکه کاشت درخت سرمایه‌ای برای آیندگان است.

 سه شنبه 22 اسفند 1396   62  0      

به گزارش  روابط عمومی اداره کل اوقاف وامورخیریه استان تهران ، حجت‌الاسلام حسن خانی معاون فرهنگی اوقاف شهرری در حاشیه مراسم درختکاری که در امامزاده ابوالحسن(ع) برگزار شد، درباره اهمیت درختکاری، گفت: همزمانی درختکاری با ولادت با سعادت حضرت زهرا(س) در این مکان مقدس برای ما ارزش این کار را چند برابر کرد.

وی افزود: آیین درختکاری از آموزه‌های دینی است که پیامبر و اهل بیت(ع) بسیار بر آن توصیه و تاکید داشتند، آنان خود این اقدام شایسته را انجام داده و دیگران را نیز بر این امر توصیه می‌کردند.
حجت‌الاسلام خانی بیان داشت: همانگونه که شاهد هستید رهبر معظم انقلاب هم هر ساله به این سنت نیک عمل کرده و درختی را غرس می‌کنند ما هم به تبعیت از این بزرگان توفیق داشتیم که در آستان مقدس ابوالحسن(ع) یک نهال درخت را غرس کنیم.
معاون فرهنگی اوقاف شهرری در پایان خاطرنشان کرد: سنت حسنه کاشت درخت افزون بر ثواب اخروی از نظر اجتماعی بسیار اهمیت دارد چرا که کاشت درخت سرمایه‌ای برای آیندگان است که نسل امروز و فردا می‌توانند در آینده از فواید آن استفاده لازم را ببرد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار