• امروز سه شنبه یکم آبان 1397 

اخبار سازمان اوقاف

پیشوا معطر به بیرق حرم حضرت عباس (ع) شد

پیشوا معطر به بیرق حرم حضرت عباس (ع) شد

مردم شهرستان پیشوا بر تاروپودهای بیرق حرم حضرت عباس (ع) چنگ زدند و محفلی از نسیم عشق و دلدادگی در سایه کرامت پرچم معطرش به راه انداختند.

 شنبه 23 دی 1396   40  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف وامورخیریه استان تهران ، پنج‌شنبه شب مراسم استقبال از پرچم گنبد طلایی حضرت ابوالفضل العباس (ع) در شهرستان پیشوا برگزار و این منطقه معطر به بیرق متبرک حضرت عباس (ع) شد

این استقبال با شوق بی‌مثال مسؤولان و مردم مؤمن و انقلابی شهرستان پیشوا انجام شد و دل‌های مردم این دیار را روانه بین‌الحرمین کرد

حاملان پرچم حرم حضرت ابوالفضل العباس (ع) شمیم دلربای حرم قمر بنی‌هاشم (ع) را در پیشوا پراکنده و دل‌های مردم این دیار را با دیدن بیرق سرخ‌رنگش راهی کربلا کردند.

جمع کثیری از مردم پیشوا که چند روزی است انتظار دیدن پرچم علمدار عشق را می‌کشیدند امشب به صحن مطهر حضرت جعفر بن موسی الکاظم (ع) آمدند و با چشمانی اشک‌بار سلام‌هایی از جنس اشک و دل‌تنگی روانه کربلای معلا نمودند.

مردم این منطقه در هنگام استقبال از پرچم سرخ‌رنگ حرم علمدار کربلا، با «لبیک یا حسین (ع)» و «لبیک یا ابوالفضل (ع)» بار دیگر عشق و ارادت خود را به ساحت اهل‌بیت (ع) نشان دادند.

عاشقان و شیفتگان راه ولایت و امامت بر تاروپودهای پرچم حرم قمر بنی‌هاشم (ع) چنگ زدند و محفلی از نسیم عشق و دلدادگی در سایه کرامت پرچم معطرش به راه انداختند.

عطر خوش ماه منیر بنی‌هاشم (ع) در صحن و سرای حضرت امامزاده جعفر (ع) برادر سریر ارتزاق علی ابن موسی‌الرضا (ع) بی‌اختیار لب‌ها را به زمزمه، دیدگان را به اشک، قلب‌ها را به تپش و دست‌ها را به دعا زینت بخشید و همگان دل‌هایشان را به ضریح مقدسش گره زدند.

پرچم متبرک حرم حضرت ابوالفضل العباس (ع) اشک تمنای هزاران دردمند را به اوج افلاک رساند و دل‌ها را روانه بهشت کربلا کرد.

این برنامه با حضور سیدمحمد علوی فر نماینده ویژه آستان مقدس حضرت ابوالفضل العباس (ع) و رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان ایلام، حجت‌الاسلام‌والمسلمین روح‌الله ولدبیگی امام ‌جمعه اشتهارد، حجت‌الاسلام‌والمسلمین روح‌الله باقری امام‌ جمعه پیشوا، محمدکرم محمدی فرماندار پیشوا و جمعی از مردم، مسؤولان و دلدادگان اهل‌بیت (ع) برگزار شد.

در این مراسم، به ‌قید قرعه 14 نفر از حاضران برای زیارت عتبات عالیات انتخاب شدند و سعادت بهره‌مندی از این سفر نورانی در آینده‌ای نزدیک نصیب آنان خواهد شد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار