• امروز سه شنبه یکم آبان 1397 

اخبار سازمان اوقاف

ارزش افزوده 600 میلیارد تومانی موقوفات استان تهران  با  اتمام پروژه‌های عمرانی آن‌ها

ارزش افزوده 600 میلیارد تومانی موقوفات استان تهران با اتمام پروژه‌های عمرانی آن‌ها

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان تهران خبر داد: 86 پروژه در استان تهران داریم که با اجرایی شدن آن بیش از 600 میلیارد ارزش افزوده برای موقوفات ایجاد می‌شود که حجم خوبی در موقوفات استان تهران نسبت به کشور است.

 چهارشنبه 15 آذر 1396   104  0      

به گزارش روابط  عمومی  اداره  کل اوقاف  و  امورخیریه استان تهران، غلامرضا محمدزاده در نشست تخصصی وقف که با حضور محمدحسین مقیمی استاندار تهران، خان‌محمدی فرماندار شمیرانات و سایر مسئولان و روسای اداره کل وقف استان تهران در سرداب امامزاده صالح(ع) برگزار شد، ضمن تبریک میلاد پیامبر اسلام(ص) و امام جعفرصادق(ع) اظهار داشت: با توجه به بیانات رهبری مبنی بر علم‌محوری، این موضوع مورد توجه اوقاف نیز قرار گرفته است.

وی ادامه داد: در حوزه قرآنی بیش از 5 هزار دانشجوی قرآن و معارف اسلامی در مقاطع مختلفی داریم؛ ضمن اینکه دانش‌آموزان یتیمی در استان تهران داریم که هزینه‌های تحصیلی و زندگی آنها باید تأمین شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان تهران با بیان اینکه مأموریت ذاتی ما در رابطه با موقوفات اجرای نیت واقف است که در همین زمینه باید درآمد اقتصادی ایجاد شود تا نیت واقف تأمین شود تصریح کرد: 86 پروژه در استان تهران داریم که با اجرایی شدن آن بیش از 600 میلیارد ارزش افزوده برای موقوفات ایجاد می‌شود که حجم خوبی در موقوفات استان تهران نسبت به کشور است.

محمدزاده ضمن اشاره به اینکه یک چهارم موقوفات کشور مربوط به استان تهران است عنوان کرد: 2100 نفر مبلغ و مبلغات در استان تهران اعزام شده و 250 نفر نیز به مناطق محروم اعزام شدند که بر همین اساس استان تهران یک چهارم سهمیه اعزام مبلغ کشور را به خود اختصاص داده است، به علاوه به واسطه نیاز بقاع متبرکه، مبلغ هفتگی نیز در موقوفات داریم.

وی افزود: 313 بقعه در استان تهران داریم که 117 بقعه باید تخریب و بازسازی شود، که امسال تخریب و بازسازی 40 بقعه شروع شده است، از سوی دیگر تقریبا همه بقاع نیاز به تعمیر و مرمت دارند که تاکنون 5 میلیارد از محل نذورات برای تعمیر بقاع اختصاص یافته است.

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان تهران با اشاره به ضرورت تعاملات اداره اوقاف با دستگاه‌های اجرایی گفت: 9 میلیارد بدهی به موقوفات بابت هزینه‌های ادارات موقوفات داریم، به طور کلی در بخش شهرستانی ضعف زیادی وجود دارد که در این زمینه نیاز به تعامل مناسب با دولت داریم.

محمدزاده ضمن اشاره به ضرورت تأمین امنیت بقاع متبرکه استان تهران خاطرنشان کرد: جهت تأمین امنیت بقاع متبرکه در استان تهران به جهت راه‌اندازی دوربین در بقاع متبرکه نزدیک به 6 میلیارد بودجه نیاز داریم.

 

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار