• امروز شنبه بیست و پنجم مرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

پایگاه جامع امامزادگان و بقاع متبرکه

کمک های نقدی

میز خدمت

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

وقف تنها راه ارتباط بعد از مرگ انسان با زمین است

وقف تنها راه ارتباط بعد از مرگ انسان با زمین است

بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان گفت:وقف مانند قلکی است که اکثر ما در خانه هایمان داشتیم و همیشه در زمان تنگدستی و نیاز به آن مراجعه می کردیم و مشکلات خود را حل می کردیم. این قلک معنوی خیلی جاها می تواند گره گشای زندگی دنیوی و اخروی مان باشد.

 یک شنبه 25 تیر 1396   331  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف وامورخیریه استان تهران به نقل از امینانه ، مهدی امینی خواه بازیگر توانمند تلویزیون و سینمای کشورمان در خصوص اهمیت وقف در کشورمان گفت: وقف مانند قلکی است که اکثر ما در خانه هایمان داشتیم و همیشه در زمان تنگدستی و نیاز به آن مراجعه می کردیم و مشکلات خود را حل می کردیم. این قلک معنوی خیلی جاها می تواند گره گشای زندگی دنیوی و اخروی مان باشد.

وی ادامه داد: مطمئنا برای همه ما پیش آمده که یک جاهایی که خودمان هم تصورش را نمی کردیم به سلامت گذشته باشیم و حتما پیش خودمان گفته ایم که به خاطر کدام کار خوبمان خدا به ما نظر کرده است. این همان کارهای خوبی است که شاید خود ما چندان به آن اهمیت ندهیم و از کنارش بگذریم اما خدا ناظر تمام آنهاست و در پرونده اعمال ما آنها را ثبت خواهد کرد و جایی که گرفتار می شویم همین کارهای نیک است که نجاتمان می دهد.

این بازیگر خوب کشورمان خاطرنشان کرد: اینها مسائل دنیوی است که به آن اشاره کردیم و موضوع وقف یک جنبه اخروی هم دارد و باز هم مثل قلک عمل می کند. اگر با وقفی که انجام می دهیم یک بیمارستان و یا مدرسه ساخته شود، هر روز که یک بیمار در آن بیمارستان شفا پیدا کند و یا یک کودک بر علم و دانشش افزوده شود، اعمال نیک به پای شخص واقف نوشته خواهد شد و شاید تنها راه ارتباط انسان بعد از مرگ با زمین همین موقوفات باشد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار