اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

پایگاه جامع امامزادگان و بقاع متبرکه

کمک های نقدی

میز خدمت

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

 آب دريا را اگر نتوان کشيد هم به قدر تشنگي بايد چشيد

آب دريا را اگر نتوان کشيد هم به قدر تشنگي بايد چشيد

گفت‌وگو با یک خیّر: آب دريا را اگر نتوان کشيد هم به قدر تشنگي بايد چشيد

 یک شنبه 7 دی 1393   3770  0      


به گزارش روابط عمومي اداره كل اوقاف وامورخيريه استان تهران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ستاد اجرایی اوراق وقف(امینانه)، هاشم سلیمی آشتیانی، عضو جامعه خیرین کشور با توجه به تغییرات نیازهای مردم اظهار کرد: در گذشته مردم برای انجام کارهای خیر پل، آب انبار، حمام و ... . می ساختند اما با گذشت زمان خیرین هم مطابق نیاز مردم خوابگاه، دانشگاه و بیمارستان و مدرسه می سازند. البته در حال حاضر مهم ترین نیازهای اجتماع و جامعه بشری را پنج عامل: فرهنگ، اشتغال، ازدواج، بهداشت و مسکن تشکیل می دهد. بنابراین هر کسی که بخواهد از این پنج مورد استفاده کند و زندگی بهتری داشته باشد باید سالم و سلامت باشد؛ پس ما باید به سلامت جسم و روح جامعه اهمیت بسیار زیادی بدهیم.
ساخت بیمارستان حضرت عبدالعظیم(ع) گامی در جهت پیشگیری

سلیمی آشتیانی با بیان اصل مهم تقدم پیشگیری بر درمان ادامه داد: در همه دنیا ابتدا به پیشگیری و بعد به درمان توجه دارند، بنابراین ما نیز باید به این مسئله مهم اهمیت خاصی بدهیم. البته مشکلات بیماری های خاص در کشور ما وجود دارد که با ساخت بیمارستان سرطان در شهرری بخشی از پیشگیری را می توان انجام داد در این امر مردم هم باید برای سلامت خودشان ارزش قایل شوند.

عضو مجمع خیرین سلامت کشور در خصوص اوراق وقف تصریح کرد: اخیرا هم سازمان اوقاف کشور به یک وقف عمومی اقدام کرده است که فقط وقف خاص نداشته باشیم؛ (به طور مثال بیمارستان هایی که آقای نمازی در شیراز ، آقای لولاگر، آیت الله فیروزآبادی و آقای دریانی ... وقف کردند). امروز سازمان اوقاف به ساخت بیمارستان سرطان که حدود 30 هزار متر مساحت دارد و در جنوبی ترین نقطه تهران واقع شده، اقدام کرده است.
 نیت برای واقف شدن

این عضو هیئت مدیره جامعه خیرین حامی معلولان کشور افزود: زمین و جواز این بیمارستان تهیه شده و افراد می‌توانند با هرید اوراق وقف در این امر خبر مشارکت کنند که فعالیت بسیار پسندیده ای است. مردم می توانند در ساختن این بیمارستان برای خود و خانواده شان نیت کنند و در این زمینه همکاری کنند. اگر کمک ها کوچک هم باشد مصداق شعر «آب دريا را اگر نتوان کشيد/ هم به قدر تشنگي بايد چشيد» است و هر کسی به اندازه وسع و توان خودش می‌تواند در این امر خدا پسندانه شرکت کند.

عضو مجمع خیرین بیمارستان حضرت عبدالعظیم(ع) درباره یکی از معضل های سلامت جامعه گفت: بیمارستان حضرت عبدالعظیم در شهرری مربوط به بیماری سرطان است که در کشور شیوع پیدا کرده و تبدیل به یکی از مهمترین معضل های سلامت و درمان شده است؛ بنابراین هر کسی در این راه کمک کند نزد خداوند اجر می برد. امیدوارم همان طوری که در دیگر امور مردم همکاری خوبی داشتند ان شاالله بتوانند در ساخت این بیمارستان هم مساعدت کنند.
 جمع‌آوری اطلاعات خیران در یک کتاب

سلیمی آشتیانی درباره انجام امور خیر اظهار کرد: ما در کتاب های مدرسه داستان ریزعلی و دهقان فداکار را می خواندیم امروز روزانه ده ها و صدها ریز علی خواجوی در کشور ما حضور دارند اما تعداد کمی آنها را می شناسد. کسی بتواند آنها را در کتاب ها بیاورد تا همه مردم آنها را بشناسند و از آنها الگو بگیرند کار مهمی انجام می دهد. به این دلیل که همه ما می دانیم که در این دنیا زندگی موقت داریم بنابراین باید حرکتی ابدی را انجام دهیمY به هرحال ما اعتقاد به قیامت داریم و باید بار خود را در این دنیا ببیندیم.

این واقف در پایان خاطر نشان کرد: ضمن اینکه هرکسی برای انجام امور خانواده و خودش تلاش می کند ثواب بسیار بزرگی دارد و کسی که در راه تامین خانواده اش قدم بردارد ثواب شهادت را می برد. همچنین ما باید به دیگران هم بپردازیم سعی در رفع مشکلات و مسایل مردم داشته باشیم و امیدوارم همه به این مساله توجه داشته باشیم و روزانه از کارها و امور خودمان خارج شویم و به امور دیگران هم بپردازیم و به درد مردم هم رسیدگی کنیم.

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار