اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

پایگاه جامع امامزادگان و بقاع متبرکه

کمک های نقدی

میز خدمت

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

آستان مقدس امامزاده داود(ع)

آستان مقدس امامزاده داود(ع)

این امامزاده در 28 کیلومتری از طریق جاده آسفالته کن – سولقان،15 کیلومتری شمال فرحزاد و نزدیک به روستا کیگا،در شهرکی بنام امامزاده داود علیهم السلام واقع شده است

 پنج شنبه 8 فروردین 1392   3213  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف وامورخیریه استان تهران ،برفراز قلل مرتفع وسربه آسمان کشیده کوههای شمالغرب تهران یکی از مشهورترین بقاع متبرکه کشورمان قرار دارد.درخشش گنبد طلایی آن از فاصله ی دور،چشم گردشگران وزائرینی را که با اشتیاق وامید فراوان برای رسیدن به این مکان شریف ،جاده کوهستانی پروپیچ و خمی را طی میکننند،نوازش میدهد.
این امامزاده در 28 کیلومتری از طریق جاده آسفالته کن – سولقان،15 کیلومتری شمال فرحزاد و نزدیک به روستا کیگا،در شهرکی بنام امامزاده داود علیهم السلام واقع شده است. نسب شریف آنحضرت بنا به نظر مولف کتاب بدایع الانساب وتایید مرحوم آیت الله نجفی مرعشی (ره) با 10 واسطه به امام حسن مجتبی علیهم السلام منتهی می شود.
در ضمن با همت مسئولین واداره اوقاف وامورخیریه شمالغرب تهران جاده ماشین رو و امکان رفت وآمد وسایل نقلیه تا آستانه متبرکه فراهم آمده است.
زندگی نامه وشهادت امامزاده داوود علیه السلام
حضرت سیدالکریم شرف الدین داوود حسنی علیه السلام معروف به امامزاده داوود " به تایید حضرت آیت الله العظمی مرعشی نجفی (رض) نسبت شناس برجسته عالم تشیع " از نوادگان امام حسن مجتبی (ع) با یازده نسب در سال 440 هجری قمری دیده به جهان گشود.اجداد امامزاده داوود(ع) از نگاه تاریخی همگی تا امام حسن مجتبی (ع) افرادی معروف ،مبارز ومجاهد فی سبیل ا... بوده اندو ایشان ضمن وجود شخصی دانشمند ، محدث وزاهد در سن جوانی دارای روحیه انقلابی بوده که رهبری جهاد عده ای از جوانان هاشمی برضد خلفای عباسی را برعهده داشته است.
امامزاده داوود(ع) پس از سالها جنگ وگریز با اعمال فاسق بنی عباس برای پیوستن به سادات علوی که در آن زمان در شمال ایران (طبرستان) جنبش چشمگیری داشتند،از طریق جاده میانبر کوهستانی عازم آن دیار بوده که در محل کنونی مدفنش به همراه غلامش (طاهر) بدست عمال حکومتی فاسق خلفای عباسی در سال 480 ه.ق به شهادت می رسند.
صفات بزرگ انسانی حضرت معرف شخصیت ،عظمت و بزرگوای آن مجاهد فی سبیل الله است .چنین شخصیتی بطور طبیعی بعد از شهادتش محبوبیتش در دل ها می ماند آرمانش قداست می یابد مرقد مطهر ومزار شریفش جایگاه استجابت دعا،پایگاه معنویت و بهترین مکان عبادت وارتباط با خدا می گردد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار