کد خبر : 290285

تاریخ درج خبر : چهارشنبه 15 آذر 1396
اداره كل اوقاف و امور خيريه استان تهران
• سازمان اوقاف و امور خیریه استان تهران، بازوری استانداری در حل مشکلات استان
استاندار تهران بیان کرد: موظف هستیم با وجود بعضی مشکلات در تخصیص بودجه‌ها که ناشی از شرایط کلی کشور است، تمام مشکلات استان تهران را با برنامه‌ریزی و تلاش بیشتر حل کنیم و در این راه یکی از بازوهای فرهنگی ما، سازمان اوقاف و امور خیریه است که بحمدالله اداره...

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امرو خیریه استان تهران، به نقل از ایکنا، پنجمین جلسه از سلسله نشست‌های تخصصی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران سه‌شنبه شب، ۱۴ آذر ماه در محل آستان امامزاده صالح(ع) تجریش و با حضور محمدحسین مقیمی، استاندار تهران برگزار شد.

مقیمی در ابتدا با تشریح خلاصه‌ای از وضعیت استان تهران گفت: بخشی از مشکلاتی که در استان تهران داریم مشکلات ناشی از تراکم جمعیت در بعضی مناطق است که به تبع آن مشکلات فرهنگی و اجتماعی هم به وجود آورده است، همچنین به زودی با تکمیل مسکن مهر در بعضی مناطق استان شاهد رشد تراکم جمعیت خواهیم بود، به علاوه این که از دوران پس از جنگ تحمیلی تاکنون دولت‌های مختلف تعهداتی را نسبت به مردم شهرهای استان تهران داشته‌اند که دولت فعلی خود را موظف میداند برای تحقق کامل آن تعهدات و انتظارات اقدام مقتضی انجام دهد.

استاندار تهران افزود: موظف هستیم با وجود بعضی مشکلات در تخصیص بودجه‌ها که ناشی از شرایط کلی کشور است، تمام مشکلات استان تهران را با برنامه‌ریزی و تلاش بیشتر حل کنیم و در این راه یکی از بازوهای فرهنگی ما، سازمان اوقاف و امور خیریه است که بحمدالله اداره کل اوقاف تهران اقدامات مفیدی داده است.

مقیمی در ادامه گفت: استانداری تهران ضمن پشتیبانی از فعالیت‌های اوقاف برای حل مشکلات این مجموعه هر آنچه را که بتواند انجام خواهد داد و شورای معاونان استاندار و کارشناسان و مدیران اوقاف لازم است جلسات تخصصی با یکدیگر برگزار کنند.

استاندار تهران خاطرنشان کرد: معتقد هستیم هر فعالیت فرهنگی و مذهبی در استان تهران از جمله فعالیت‌های فرهنگی اوقاف در زمینه قرآن کریم و بقاع متبرکه بخش مهمی از مشکلات استان تهران را حل می‌کند زیرا بخش مهمی از مشکلات تهران، آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی است.

مقیمی همچنین با تاکید بر اهمیت آموزش و ترویج قرآن کریم گفت: امسال هم استانداری تهران مثل سال‌های قبل در زمینه قرآن کریم کاملا پای کار باشد و من خود معتقد هستم در زمینه قرآن کریم هر سال باید بهتر از سال قبل باشیم.