• امروز دوشنبه بیست و هشتم خرداد 1397 

اخبار سازمان اوقاف

بازسازی ۴۰ بقعه استان تهران در دستور کار

بازسازی ۴۰ بقعه استان تهران در دستور کار

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان تهران گفت: ۴۰ بقعه استان تهران در سال جاری بازسازی می شود.

 دوشنبه 20 شهریور 1396   71  0      

به گزارش  روابط عمومی اداره کل اوقاف وامورخیریه استان تهران ، ،حجت‌الاسلام والمسلمین غلامرضا محمدزاده مدیر کل اوقاف وامورخیریه استان تهران  در جلسه شورای اداری استان تهران که در محل امامزاده داوود(ع) طی سخنانی اظهار داشتامام زاده داوود شهیدی است که سر از بدنشان جدا کرده و بدن مطهر ایشان را سوزاندند و دو علامه مهم شجره نامه ایشان را تایید کردند و لازم به ذکر است که بگوییم این امام زاده فرد انقلابی و مبارز بوده است.

محمد زاده افزود: ماموریتهای سازمان اوقاف در ۳ بخش موقوفات، قرآن و بقاع متبرکه است.

وی بیان داشت: ۳۱۳ بقعه متبرکه در استان تهران قرار دارد که ۱۶۸ بقعه روستایی داریم و ۱۸ بقعه در نقاط دوردست استان تهران و ۱۹ بقعه بین جاده ای و ۱۰۸ بقعه شهری است و بیشترین بقاع در ورامین و کمترین بقعه در شهرستان قدس است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان تهران: با بیان اینکه در کل استان تهران متاسفانه ۱۰۰ بقعه مخروبه داریم گفت: از اول امسال ۴۰ بقعه در متراژ ۱۲ هزار متر تخریب و بازسازی می شود که این ۴۰ بقعه تا پایان سال انجام می شود.

محمدزاده با اشاره به اینکه یکی از مشکلات کشور و شهرهای استان تهران سرویس های بهداشتی است افزود: ۳۵۰ چشمه سرویس بهداشتی در سال جاری بازسازی شده است.

وی گفت: تا ابتدای شهریور سال جاری منهای کارهایی که خود خیرین انجام دادند، مبلغ ۱۵ میلیارد تومان عملیات عمرانی در بقاع داشتیم که از محل نذورات مردمی و طرح مودت بوده است و در سال قبل ۲۲ میلیارد تومان عملیات عمرانی در استان تهران انجام شده و این مبلغ جدای کمک های دستگاه ها بوده است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان تهران اظهار داشت: در سال جاری ۱۴ درصد افزایش عملیات عمرانی در بقاع متبرکه نسبت به سال جاری انجام شده است و در خصوص مسائل فرهنگی، ۸۰ بقعه شاخص در استان تهران داریم که زیرساخت هایی برای اقدامات فرهنگی دارند.

وی افزود: در سال ۹۵ تعداد ۲۰۰۰ نفر اعزام مبلغ به بقاع و روستاها داشتیم که این اعزام ها، در روزهای پنجشنبه و جمعه و نیز مناسبت ها و با رویکرد مشاوره ها است.

محمد زاده گفت: تاکنون به خوبی از ظرفیت های حوزه های علمیه خواهران استفاده نشده است که ما این اقدام را آغاز کردیم.

وی افزود: امامزاده داوود در سال ۷۰۰ الی ۸۰۰ هزار نفر زائر و گردشگر دارد که انتظار داریم یک طرح گردشگری برای این منطقه مصوب شود تا بتوانیم مشکلات بسیاری را حل کنیم.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان تهران در پایان بیان داشت: بحث گاز در امام زاده هاشم و امام زاده داوود یکی از مشکلات عمده این دو بقاع مهم استان تهران است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار