استان تهران
رییس اداره اوقاف شهرستان پاکدشت گفت: ۵ قطعه زمین با مساحت هزار متر مربع برای سهولت رفت‌وآمد به امامزاده پنجعلی و تعریض در معبر وقف شده است.
دوشنبه 20 شهریور 1396    
بازدید: 35

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف وامورخیریه استان تهران ، حجت الاسلام حسین نظری  درباره وقف 5 قطعه زمین به ثبت رسیده در شهرستان پاکدشت گفت: 5 قطعه زمین توسط 5 کشاورز به مساحت هزار مترمربع برای سهولت در رفت‌وآمد به امامزاده پنجعلی واقع در منطقه جیتو جهت تعریض در معبر وقف شده است.

وی اظهار داشت: مسیر رفت‌وآمد این امامزاده سخت و باریک بود اما برای سهل الوصول شدن و دسترسی بهتر به امامزاده این وقف انجام شده است. 

رییس اداره اوقاف و امور خیریه پاکدشت تصریح کرد: هر کدام از 5 قطعه از این زمین‌ها 200 متری که متعلق به 5 فرد جداگانه و جمعا هزار متر مربع بود که با وقف آن قرار است عرض مسیر رفت‌وآمد زائران به امامزاده پنجعلی به 7 متر افزایش یافته است. 

وی افزود: جیتو در گذشته جز روستاهای توابع پاکدشت بوده است اما در حال حاضر به دلیل اینکه شهرستان پاکدشت گسترش یافته جز یکی از مناطق به حساب می‌آید.

وی در پایان درباره طرح نشاط معنوی و برگزاری اردوهای تفریحی در امامزادگان شهر پاکدشت خاطر نشان کرد: امام زاده حسن شهرستان پاکدشت در میان کل امامزادگان شهر تهران رتبه اول را در طرح نشاط معنوی کسب کرده و مورد تقدیر قرار گرفت.