• امروز دوشنبه بیست و هشتم خرداد 1397 

اخبار سازمان اوقاف

پیشرفت مرمت امامزاده سلیمان(ع) با اتمام فنداسیون قبل از آبان

پیشرفت مرمت امامزاده سلیمان(ع) با اتمام فنداسیون قبل از آبان

رییس اداره اوقاف فیروزکوه با بیان اینکه تعمیر و مرمت امامزاده سلیمان روستای جلیزجند فیروزکوه با پیشرفت خوبی مواجه است، گفت: تا قبل از آبان اجرای فنداسیون این عملیات اتمام پذیرفته و پس از فصل سرد کارها مجدد از سر گرفته می‌شود.

 دوشنبه 20 شهریور 1396   60  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف وامورخیریه استان تهران به نقل فارس ، حجت الاسلام عطاالله اسفندیار  گفت: با پیشنهاد اداره اوقاف و امور خیریه فیروزکوه و تایید کل اداره اوقاف استان تهران مبلغ 500 میلیون ریال بابت مرمت امامزاده شبیر و شبر (ع) واقع در شهرستان فیروزکوه اختصاص پیدا کرده است.

وی افزود: در حال حاضر عملیات اجرایی تعمیر و مرمت این امامزاده با پیشرفت خوبی روبرو است. 
رئیس اداره اوقاف فیروزکوه درباره مرمت امامزاده سلیمان (ع ) واقع در روستای جلیزجند شهرستان فیروزکوه اظهار داشت: این امامزاده مشرف بر تنگه واشی که منطقه نمونه ملی گردشگری محسوب می‌شود است که به دلیل اینکه بنای خشت و گل آن در حال تخریب بود
وی افزود: هیات امنای این امامزاده از سالیان گذشته تا کنون پیگیری‌های بسیاری را برای تعمیر و مرمت انجام داد‌ه‌اند.
حجت الاسلام اسفندیار گفت: از مرداد ماه امسال تحت نظر مهندسین عمرانی اداره اوقاف استان تهران و میراث فرهنگی کار مرمت امامزاده را آغاز کردیم.

وی با بیان اینکه ظهر روز گذشته بازدیدی از اقدامات عمرانی این امامزاده داشتم اظهار داشت: تمرکز اقدامات عمرانی بر بنای تاریخی امامزاده شبیر و شبر (ع) است. 

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه فیروزکوه تصریح کرد: عملیات اجرایی هم اکنون در مرحله سفید کاری است و می‌کوشیم با حفظ سقف چوبی که تاریخی و قدیمی است دیوار چینی‌های جدیدی در حال انجام است. ضمن اینکه تیرهای چوبی که کهنه و قدیمی بود برداشته شده و قسمتی از سقف امامزاده با جک‌های فلزی و آهنی نگهداری شده تا قسمت‌های جدید نصب شود.

حجت الاسلام اسفندیار خاطرنشان کرد: نصب سازه‌های جدیدی که حدودا 40 مترمربع است در حال اجراست که در آن از بلوک و آجر استفاده شده است و پنجره‌های جدیدی با شکاف‌های ایجاد شده در دیوار نصب خواهد شد. 

وی خاطرنشان کرد: زمان آغاز یخبندان در فیروزکوه از اوایل آبان است به همین دلیلی سعی می‌کنیم قبل از آن عملیات فنداسیون و پی ریزی اتمام بپذیرد. بعد از آن اجرای عملیات ساختمانی جدید در تربت خانه  در فازهای بعدی دنبال خواهد شد. 

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه فیروزکوه اظهار داشت:‌به دلیل حجم بالای کار عمرانی در این امامزاده تلاش می‌کنیم برای اتمام کار از منابع جدید مالی به خصوص اقدامات خیرین و اهدای نذورات استفاده کنیم. 

حجت الاسلام اسفندیار در پایان درباره برآورد نهایی از میزان هزینه این عملیات عمرانی تصریح کرد: برآورد ما 6 میلیارد ریال است که قرار است در صورت تامین این بودجه تا 2 سال آینده شاهد بهره‌برداری نهایی از آن باشیم. 

انتهای پیام/

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار