• امروز یک شنبه دوم اردیبهشت  1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

برپایی حداقل ۲۰ همایش تکریم امامزادگان/ برگزاری ۳ اردو در طرح نشاط معنوی

برپایی حداقل ۲۰ همایش تکریم امامزادگان/ برگزاری ۳ اردو در طرح نشاط معنوی

معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف استان تهران گفت: حداقل 20 همایش تکریم امامزادگان در دهه کرامت در استان تهران برگزار خواهد شد که حداقل هر اداره اوقاف باید یک همایش برگزار کند ضمنا سال گذشته بیش از 30 همایش در این ایام برگزار شد.

 یک شنبه 25 تیر 1396   144  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف وامورخیریه استان تهران ، حجت‌السلام والمسلمین  سید هاشم حسینی درباره مهمترین برنامه‌های اداره اوقاف و امور خیریه استان تهران در تابستان سال جاری گفت: طرح نشاط معنوی برای پر کردن اوقات فراغت تابستان است که 6 سال از اجرای آن می‌گذرد ضمن اینکه این طرح در جوار امامزادگان و بقاع متبرکه اجرایی خواهد شد و مردم هم به دلیل اعتماد و احساس امنیت بالا برای ثبت‌نام فرزندانشان در کلاس‌های تشکیل شده در امامزادگان و بقاع متبرکه استقبال خوبی از این طرح کردند.

وی افزود: برگزاری کلاس‌های معنوی (قرآن، احکام، اعتقادات)، کلاس‌های مهارتی (آموزش خطاطی، خوشنویسی، نقاشی‌ و رایانه) و همچنین کلاس‌های ورزشی برای زائرین و مجاورین امامزادگان برگزار خواهد شد.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره اوقاف و امور خیریه استان تهران، تصریح کرد: هر امامزاده‌ای که طرح نشاط معنوی در آن اجرا می‌شود باید به صورت میانگین 3 اردو برگزار کند که یک اردو به صورت استانی و متمرکز در یکی از اردوگاه‌هاست و 2 اردو هم با مدیریت بقاع برگزار خواهد شد که برای مثال اردوی باغ موزه دفاع مقدس یکی از این موارد است. همچنین گاهی اوقات در یکی از امامزادگان اردویی با حضور فعالان یک امامزاده دیگر انجام می‌شود.

حجت‌السلام حسینی با بیان اینکه تمامی اقدامات انجام شده در راستای قطب فرهنگی شدن بقاع متبرکه و امامزادگان است گفت: تمامی اقدامات عمرانی که در بقاع متبرکه و امامزادگان برگزا می‌شود فقط در جهت قطب فرهنگی شدن آن امامزاده است ضمن اینکه فراهم شدن زیرساخت‌ها در بقاع متبرکه و امامزادگان تنها برای انجام کارهای فرهنگی است. ضمن اینکه اگر خدماتی نظیر نظافت، مدیریت و راه‌اندازی زائرسرا انجام می‌شود در راستای قطب فرهنگی شدن آن است و گرنه احداث ساختمان بدون استفاده فرهنگی اقدامی بیهوده است.

وی درباره برگزاری برنامه‌های ویژه دهه کرامت در اداره اوقاف استان تهران گفت: در دهه کرامت قرار است کار مشترکی همانند آنچه در ماه رمضان با سازمان زیباسازی شهرداری تهران انجام شد صورت گیرد. به همین دلیل طراحان بزرگی برای حضور در کارگاه‌ها دعوت شده‌اند و می‌کوشیم که همانند طرح سبک قرآنی در ماه رمضان استقبال ویژه‌ای از این طرح صورت گیرد.

وی در توضیح بیشتر این موضوع تصریح کرد: در طرح سبک قرآنی تلاش کردیم آیات کلام الله مجید را به زبان ساده و قابل فهم برای همه مردم بیان کنیم که در نهایت این موضوع مورد استقبال همه مناطق ایران قرار گرفت و برای اولین بار بیلبوردها و تابلوهای آن به نقاط دیگر منتقل شد.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره اوقاف و امور خیریه استان تهران افزود: در کارگاه‌های دهه کرامت طر‌ح‌های خوبی جمع‌آوری شده و بنا داریم تا همزمان با ولادت حضرت فاطمه معصومه این طرح‌ها را رونمایی کنیم و امیدواریم همکاری ایجاد شده با سازمان زیباسازی شهرداری تهران از طرح سبک زندگی اسلامی ایرانی تاکنون همچنان ادامه پیدا کند.

وی تصریح کرد: با توجه به روز ملی امامزادگان که در دهه کرامت واقع است تلاش داریم ضمن برپایی جشن و سرود سبک زندگی اسلامی ایران را با محوریت آیات و روایات مختلف به ویژه روایات حضرت معصومه (ص) و حضرت علی‌بن موسی‌الرضا (ع) برگزار کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در این دهه توجه ویژه‌ای به برپایی برنامه‌های شاد معنوی و توزیع بروشور زندگی‌نامه اهل بیت و همچنین روایات و دستورات امام هشتم شده و می‌کوشیم توجه ویژه‌‌ای به طرح نشاط معنوی داشته باشیم.

حجت‌الاسلام حسینی گفت: حداقل 20 همایش تکریم امامزادگان در دهه کرامت در استان تهران برگزار خواهد شد که حداقل هر اداره باید یک همایش را در این زمینه برگزار کند ضمن اینکه سال گذشته هم بیش از 30 همایش در این ایام برگزار شد و اختتامیه آن با حضور استاندار و سخنرانی حجت‌الاسلام ماندگاری در حرم مطهر امامزاده صالح برگزار شد.

وی در پایان افزود: آمادگی لازم در اداره اوقاف و استانداری تهران برای برگزاری جشن‌های دهه کرامت با هماهنگی ستاد این دهه در استانداری تهران وجود دارد و اداره اوقاف استان تهران می‌تواند میزبانی افتتاحیه و اختتامیه دهه کرامت را برعهده بگیرد.

انتهای پیام/

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار